Yükleniyor...

FDIC, 2022 Öncelikleri Listesine Kripto Risklerinin Değerlendirilmesini Ekledi

ABD’nin düzenleyici kurumlarından FDIC, bu yılın öncelikleri arasına kripto varlık risklerini değerlendirmeyi de ekledi.

fdic 2022 oncelikleri listesine kripto risklerinin degerlendirilmesini ekledi 6

ABD’nin düzenleyici kurumlarından FDIC, bu yılın öncelikleri arasına kripto varlık risklerini değerlendirmeyi de ekledi.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu Başkan Vekili Martin Gruenberg, kurumun 2022 önceliklerini açıkladı. Buna göre öncelikler arasında kripto varlıklara atfedilen riskler de yer alıyor. FDIC, dijital varlıkların mevcut finansal sistemle hızlı entegrasyonu, güvenliği ve sağlamlığı için önemli riskler oluşturabileceğini öne sürdü. Konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu tür faaliyetlerin güvenli ve sağlam bir şekilde yürütülebildiği ölçüde, ajansların, kripto varlık faaliyetlerinden kaynaklanan ihtiyatlı ve tüketici koruma risklerinin yönetimi konusunda bankacılık sektörüne sağlam rehberlik sağlaması gerekecek.”

Diğer öncelikler ise Topluluk Yeniden Yatırım Yasası’nın güçlendirilmesi, iklim değişikliğinin neden olduğu finansal risklerin ele alınması, banka birleşme sürecinin gözden geçirilmesi ve Basel III Sermaye Kuralı’nın sonuçlandırılması olarak sıralandı. Kurum, tüm bu önceliklerin federal bankacılık kurumları arasında yakın işbirliği gerektireceğini de ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x