Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Fed Başkanı'ndan Dikkat Çeken Bitcoin Açıklaması: Altın Gibi Spekülatif Bir Değer Deposu

Fed Başkanı’ndan Dikkat Çeken Bitcoin Açıklaması: Altın Gibi Spekülatif Bir Değer Deposu

ABONE OL:google-news

Birkaç gün önce yaptığı konuşmada Libra‘yla ilgili endişelerden bahseden Fed Başkanı Jerome Powell’ın Bitcoin için “Altın gibi spekülatif bir değer deposu” benzetmesinde bulunduğu ortaya çıktı.

Bitcoin’in mevcut finansal ortamı yeniden dizayn etme ihtimalini kabul eden Powell, “Günümüzdeki rezerv para birimlerinin artık modasının geçmiş olması gibi şeylerin mümkün olduğunu düşünüyorum […] gerçekten yaygın bir benimseme görmedik. Bitcoin buna iyi bir örnek, hiç kimse onu ödemeler için kullanmıyor […] altın gibi spekülatif bir değer saklama aracı.” dedi.

Powell’ın, Bitcoin‘i altına benzetmesi oldukça önemli çünkü ABD hükümetinin ve yabancı hükümetlerin, diğer merkez bankalarının ve resmi uluslararası kuruluşların tuttukları altından Fed sorumlu.

Kripto paraların rezerv para birimlerinin yerini alması yönünde bir beklentinin olduğunu ve bunun gerçekleşmesi halinde küresel finans sisteminin ve özellikle de Fed’in kapsamlı bir dönüşüme uğrayacağını kabul eden Powell, “Kripto paraların başlangıcından bu yana böyle bir beklenti vardı, ancak şimdiye kadar böyle bir şey görmedik. Bu, bizim ileride bir şey yapmayacağımız anlamına gelmiyor. Eğer yaparsak; ABD’deki sözüm ona ulusal bankacılık çağından, çok farklı para birimlerinin olduğu bir çağa doğru bir geri dönüş görebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Powell, Kongre’deki konuşması sırasında Facebook’un geniş kullanıcı tabanına dikkat çekerek, Libra’nın gizlilik, para aklama ve finansal istikrar konusunda ciddi endişelere yol açtığını söylemişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar