Anasayfa Altcoinler Fed Başkanı, Facebook'un Libra için Kendileriyle Görüştüğünü Açıkladı

Fed Başkanı, Facebook’un Libra için Kendileriyle Görüştüğünü Açıkladı

Fed Başkanı Jerome Powell, bankanın Haziran ayı toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Facebook’un kripto parası Libra için kendileriyle görüştüğünü açıklayan Powell, Libra’nın dünya çapında kullanıma sunulmasından önce halledilmesi gereken meseleler olduğuna dikkat çekti.

Fed Başkanı, “Facebook, Libra ile ilgili olarak biz dahil olmak üzere dünya genelindeli düzenleyicilerle planları hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Fed, finans teknolojisi üzerine her zaman geniş bir yelpazedeki finans şirketleriyle görüşmeler yapıyor.” dedi.

Powell, Facebook’un kripto parasını dünya çapında kullanıma sunmasından önce halledilmesi gereken meseleler bulunduğunu belirtti. Fed başkanı, “Burada potansiyel faydalar var, aynı zamanda potansiyel riskler de var.” dedi ve güvenlik, sağlamlık ve düzenleyici açısından epey yüksek beklentilerinin olacağının altını çizdi.

Kripto paralara ilişkin “bebeklik dönemindeler” değerlendirmesinde bulunan Powell, kripto paraların halen para politikasını etkilemekten çok uzakta olduklarını kaydetti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları