Yükleniyor...

Fed Başkanı, Facebook’un Libra için Kendileriyle Görüştüğünü Açıkladı

Fed Başkanı Jerome Powell, bankanın Haziran ayı toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fed Başkanı Jerome Powell

Fed Başkanı Jerome Powell, bankanın Haziran ayı toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Facebook’un kripto parası Libra için kendileriyle görüştüğünü açıklayan Powell, Libra’nın dünya çapında kullanıma sunulmasından önce halledilmesi gereken meseleler olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed Başkanı, “Facebook, Libra ile ilgili olarak biz dahil olmak üzere dünya genelindeli düzenleyicilerle planları hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Fed, finans teknolojisi üzerine her zaman geniş bir yelpazedeki finans şirketleriyle görüşmeler yapıyor.” dedi.

Powell, Facebook’un kripto parasını dünya çapında kullanıma sunmasından önce halledilmesi gereken meseleler bulunduğunu belirtti. Fed başkanı, “Burada potansiyel faydalar var, aynı zamanda potansiyel riskler de var.” dedi ve güvenlik, sağlamlık ve düzenleyici açısından epey yüksek beklentilerinin olacağının altını çizdi.

Kripto paralara ilişkin “bebeklik dönemindeler” değerlendirmesinde bulunan Powell, kripto paraların halen para politikasını etkilemekten çok uzakta olduklarını kaydetti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x