Anasayfa Bitcoin (BTC) Fed Başkanı Konuştu Bitcoin Düştü!

Fed Başkanı Konuştu Bitcoin Düştü!

Fed Başkanı Jerome Powell, Finansal Hizmetler Komitesi öncesi Kongre konuşması sırasında Facebook’un kripto parası Libra hakkında önemli açıklamalar yaptı. Powell, Facebook’ın kripto parasının gizlilik, kara para aklama ve finansal istikrar konularında ciddi endişelere yol açtığını ifade etti.

Fed Başkanı, “Birkaç milyar kullanıcısı bulunan bir şirket Facebook ve bunun da etkisinin fazla olacağını düşünüyorum. Eğer bu tarafta bir problem yaşanır, finansmanın farklı yerlere gitmesi veya para aklamayla ilgili bir şey olursa tabii ki bu sistematik bir şekilde soruna neden olur. Çünkü Facebook ağı çok fazla insana ulaşıyor. Zaten şirketin kendisi de bunu açık bir şekilde dile getirdi.” dedi.

Sözlerinin devamında Powell, “Şirket finansal ekosisteme fayda sağlayabilir. Finansal inovasyona elbette açığız ancak bunun güvenli olması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşma metninde ticaret ve küresel büyüme görünümüne ilişkin belirsizliklere dikkat çeken Powell, Haziran toplantısında birçok politika yapıcının bir miktar daha geniş para politikası için uygun ortam gördüğünün altını çizdi. Bu açıklamaların medyada yer bulması üzerine dolar endeksi düşüşe geçti.

Fed Başkanı Bitcoin

Powell’ın konuşması sırasında Bitcoin’deki hareket de dikkat çekiciydi. En büyük kripto para yaklaşık 13.000 dolar seviyesinde seyrederken bir anda 800 dolar düştü ve 12.270 dolara kadar geriledi. Yayın sırasında Bitcoin fiyatı 12.300 dolardan işlem görüyordu.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
48.997,150.39%