Yükleniyor...

FED, Facebook’un Kripto Parası Libra için Çıtayı Yüksek Tutuyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Rezervi, Facebook'un kripto parası Libra'yı yakından takip ediyor ve düzenlemeler bakımından beklentilerini yüksek tutacak gibi görünüyor.

Facebook Libra Coin 2

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Federal Rezervi, Facebook’un kripto parası Libra’yı yakından takip ediyor ve düzenlemeler bakımından beklentilerini yüksek tutacak gibi görünüyor.

FED Başkanı Jerome Powell, katıldığı bir forumda Libra’nın potansiyelini göz önüne aldıklarında, düzenleyici bir bakış açısıyla tüketicinin korunması için standartların çok yüksek olmasını beklediklerini söyledi.

Dikkatle takip ediyoruz. Bunun (Libra) olası potansiyeli göz önüne alındığında, tüketicinin koruması için düzenlemeler tarafındaki beklentilerimiz çok yüksek.

Ayrıca Powell, Libra’yı denetleme yetkisinin birkaç kurumda olacağını, ancak büyük resme dikkatli bir şekilde bakacaklarını söyledi.

Powell, küresel dijital para birimi ile ilgili endişelerini dile getiren diğer ABD yetkililerine ve Avrupa’daki yetkililerden gelen çağrıları yakından takip ederek kripto paralarla ilgili bir inceleme çağrısında bulundu.

Facebook’un kripto parası duyurulduğu günden bu yana eleştirilerin hedefinde. İnsanlar sosyal medya devinin kullanıcı verilerini nasıl koruyacağı konusunda tedirginler. ABD Temsilciler Meclisi’nin finansal hizmetler komitesi başkanı Maxine Waters, geçtiğimiz hafta Facebook’a seslenmiş, ABD Kongresi ve düzenleyici incelemelerinin tamamlanacağı güne kadar kadar kripto para projesinin geliştirmesini durdurma çağrısında bulunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner