Yükleniyor...

Fed Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak? Karardan Bitcoin Ne Yönde Etkilenecek?

Merakla beklenen Fed faiz kararı ne zaman açıklanacak?

Fed Faiz Kararı ve Bitcoin

Merakla beklenen Fed faiz kararı ne zaman açıklanacak? Fed faiz kararı toplantısı ne zaman? Fed faiz kararından Bitcoin ne yönde etkilenecek?

ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı toplantısı en son 20 Haziran’da yapılmıştı. Bu ay ikinicisi düzenleniyor. Gözler para piyasalarını doğrudan etkilenmesi düşünülen toplantıya çevrilmiş durumda. Özellikle kripto para piyasasına dönük olarak Fed’in faiz indirimine gitmesi durumunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ne olur sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Fed Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

En son 20 Haziran’da yapılan Fed faiz kararı toplantısı 30 Temmuz 2019’da yani dün başladı. Toplantı bugün, 31 Temmuz 2019’da sona erecek ve toplantının ardından FED Başkanı Powell kameraların karşısına geçerek dünyanın beklediği faiz kararını açıklayacak. Toplantının net saati bilinmiyor, ancak kararın TSİ 21:00’da açıklanması bekleniyor.

Fed Faiz İndirirse Bitcoin Ne Olur?

Fed’in faiz indirimine gitmesi durumunda Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin yükseleceği düşünülüyor. En azından çoğu analist bu konuda hemfikir.

ING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Fed’in faizleri indirmesi durumunda Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) parasal genişleme konusunda üzerinde hissettiği baskının artacağını söyledi. Bu da Euro’dan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine geçişi tetikleyebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x