Fed Toplantısının Tutanakları Yayınlandı • Coinkolik
Yükleniyor...

Fed Toplantısının Tutanakları Yayınlandı

Fed'in Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 14-15 Aralık tarihlerinde düzenlenen son toplantısına ait tutanakları yayınlandı.

fed

Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 14-15 Aralık tarihlerinde düzenlenen son toplantısına ait tutanakları yayınlandı.

Politika faizinin %0-0,25 aralığında sabit tutulduğu toplantının tutanaklarında, yetkililerin para politikası ve ekonomiye ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklanan tutanaklarda, Omikron varyantının, ekonominin toparlanma sürecini değiştirmeyeceği vurgulandı. Yetkililer Omikron varyantının ekonomiye yapacağı etki konusunda olumlu bir görüşe sahip olsa da yine de sıkıntıların aşılmasının beklenenden biraz uzun sürebileceğini kaydetti.

Tutanaklarda, bilançonun görülenden daha hızlı bir biçimde daralabileceği bilgisi de paylaşıldı.

Tutanaklardaki en önemli anekdotlardan bir tanesi de faiz artışına ilişkin oldu. Yetkililer faiz artışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin söz konusu olduğunu vurguladı.

ABD’deki istihdamın, Fed’in hedeflerinin uzağında yer aldığı da belirtildi.

Tutanakların açıklanmasının ardından Bitcoin (BTC) değerinde %0.4 oranında düşüş yaşandı. Varlık yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre 45.789 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x