Yükleniyor...

Fed’in Üzerinde Çalıştığı Ödeme Servisi “FedNow”

ABD Merkez Bankası (Fed), 5 Ağustos'ta yaptığı açıklama ile yeni bir finansal ürün geliştirmeyi planladığını açıkladı.

ABD Merkez Bankası Fed FedNow

ABD Merkez Bankası (Fed), 5 Ağustos’ta yaptığı açıklama ile yeni bir finansal ürün geliştirmeyi planladığını açıkladı. FedNow ismi verilen ödeme servisi ile Fed, haftanın 7 günü ve günün 24 saati ödemelerin ve para transferlerinin gerçekleştirilmesine aracılık edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed, kesintisiz ödemeler hizmetinin birçok ekonomik fayda sağlayacağına inanırken, şirketlere ve kişilere esneklik katmasını bekliyor. FedNow’ın 2023 veya 2024 yılında kullanıma sunulması bekleniyor.

FedNow ile 25 bin dolara kadar olan bireysel ödemeler saniyeler içerisinde, günün 24 saati ve haftanın 7 günü gerçekleştirilebilecek.

Fed, FedNow ile Ripple’ın xRapid’ine Rakip Oluyor

Fed, FedNow ile bir bakıma Ripple’ın xRapid ürüne rakip oluyor demek yanlış olmayacaktır. Fed’in yeni ödeme servisini duyurmasının ardından Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Dilip Rao, ABD Merkez Bankası’nın üzerinde çalıştığı bu sistemin Ripple’ın misyonu olduğunu söyledi.

XRP Araştırma Merkezi’nden de bir açıklama geldi ve Fed’in FedNow projesini geliştirme aşamasında “birlikte çalışmayacağız” diyerek bir yanlış anlaşılmanın önüne geçti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x