Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Fed'in Üzerinde Çalıştığı Ödeme Servisi "FedNow"

Fed’in Üzerinde Çalıştığı Ödeme Servisi “FedNow”

ABONE OL:google-news

ABD Merkez Bankası (Fed), 5 Ağustos’ta yaptığı açıklama ile yeni bir finansal ürün geliştirmeyi planladığını açıkladı. FedNow ismi verilen ödeme servisi ile Fed, haftanın 7 günü ve günün 24 saati ödemelerin ve para transferlerinin gerçekleştirilmesine aracılık edecek.

Fed, kesintisiz ödemeler hizmetinin birçok ekonomik fayda sağlayacağına inanırken, şirketlere ve kişilere esneklik katmasını bekliyor. FedNow’ın 2023 veya 2024 yılında kullanıma sunulması bekleniyor.

FedNow ile 25 bin dolara kadar olan bireysel ödemeler saniyeler içerisinde, günün 24 saati ve haftanın 7 günü gerçekleştirilebilecek.

Fed, FedNow ile Ripple’ın xRapid’ine Rakip Oluyor

Fed, FedNow ile bir bakıma Ripple’ın xRapid ürüne rakip oluyor demek yanlış olmayacaktır. Fed’in yeni ödeme servisini duyurmasının ardından Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Dilip Rao, ABD Merkez Bankası’nın üzerinde çalıştığı bu sistemin Ripple‘ın misyonu olduğunu söyledi.

XRP Araştırma Merkezi’nden de bir açıklama geldi ve Fed’in FedNow projesini geliştirme aşamasında “birlikte çalışmayacağız” diyerek bir yanlış anlaşılmanın önüne geçti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar