Anasayfa Haberler Fed'in Üzerinde Çalıştığı Ödeme Servisi "FedNow"

Fed’in Üzerinde Çalıştığı Ödeme Servisi “FedNow”

ABD Merkez Bankası (Fed), 5 Ağustos’ta yaptığı açıklama ile yeni bir finansal ürün geliştirmeyi planladığını açıkladı. FedNow ismi verilen ödeme servisi ile Fed, haftanın 7 günü ve günün 24 saati ödemelerin ve para transferlerinin gerçekleştirilmesine aracılık edecek.

Fed, kesintisiz ödemeler hizmetinin birçok ekonomik fayda sağlayacağına inanırken, şirketlere ve kişilere esneklik katmasını bekliyor. FedNow’ın 2023 veya 2024 yılında kullanıma sunulması bekleniyor.

FedNow ile 25 bin dolara kadar olan bireysel ödemeler saniyeler içerisinde, günün 24 saati ve haftanın 7 günü gerçekleştirilebilecek.

Fed, FedNow ile Ripple’ın xRapid’ine Rakip Oluyor

Fed, FedNow ile bir bakıma Ripple’ın xRapid ürüne rakip oluyor demek yanlış olmayacaktır. Fed’in yeni ödeme servisini duyurmasının ardından Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Dilip Rao, ABD Merkez Bankası’nın üzerinde çalıştığı bu sistemin Ripple’ın misyonu olduğunu söyledi.

XRP Araştırma Merkezi’nden de bir açıklama geldi ve Fed’in FedNow projesini geliştirme aşamasında “birlikte çalışmayacağız” diyerek bir yanlış anlaşılmanın önüne geçti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları