Yükleniyor...

Fed’den Lael Brainard, Bilanço Kesintisinin Hızlı Bir Biçimde Gerçekleşeceğini Söyledi

Federak Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) üyesi Lael Brainard, mevcut enflasyonun çok yüksek olduğunu ve bilanço kesintisinin büyük önem taşıdığını dile getirdi.

fed

Federak Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) üyesi Lael Brainard, mevcut enflasyonun çok yüksek olduğunu ve bilanço kesintisinin büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Brainard, Minneapolis Federal Rezerv Bankası’nda yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Komite, bir dizi faiz artırımı yoluyla ve Mayıs toplantımızla birlikte hızlı bir şekilde bilançoyu düşürmeye başlayarak para politikasını metodik olarak sıkılaştırmayı sürdürecek”

Konuşma, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC), üyelerin enflasyonu düşürmek için federal fon oranını 25 baz puan (0,25 yüzde puan) artırmaya karar verdiği 15-16 Mart’taki toplantısının tutanaklarını yayınlamasından bir gün önce geldi.

Kripto piyasası ile enflasyon arasında kanıtlanmış bir ilişki olmasa da, geleneksel finans sektöründe yaşanan hareketler, kripto trader’larının da davranışlarını büyük ölçüde etkiliyor.

Fed, 2008’deki mali krizin ardından varlıklarının dört katına çıkmasının ardından, bilançosunu en son 2018 yılında düşürdü.

Brainard, şu anda Fed başkan yardımcılığı görevi için Senato’nun onayını bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x