Fidelity'nin Araştırmasına Göre Kurumsal Yatırımcıların %52'si Kripto Varlık Tutuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Fidelity’nin Araştırmasına Göre Kurumsal Yatırımcıların %52’si Kripto Varlık Tutuyor

Fidelity'nin araştırması, kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) yatırımı yapma konusunda artan bir iştahi olduğunu gözler önüne serdi.

bitcoin

Fidelity’nin araştırması, kurumsal yatırımcıların Bitcoin (BTC) yatırımı yapma konusunda artan bir iştahi olduğunu gözler önüne serdi.

Fidelity, geleneksel piyasaların içinde bulunduğu hassas durum karşısında, kurumsal yatırımcıların davranışını izleyen 2021 Kurumsal Yatırımcı Dijital Varlıklar Çalışmasını yayınladı. Çalışmanın ortaya koyduğuna göre mevcut piyasa koşulları, birçok yatırımcının Bitcoin ve diğer kripto varlıklara yatırım yapması için önemli bir katalizör oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çalışma, Avrupalı yatırımcıların Amerikalılara kıyasla Bitcoin’e karşı daha ilerici bir görüşe sahip olduğunu gösterdi. Bununla birlikte Asyalı yatırımcılar kripto varlığa yatırım yapma konusunda %70’lik oranla başı çekiyor.

Raporda şu ifadelere yer verildi:

“Avrupa ve ABD genelinde, yatırım eğilimi konusunda neredeyse yıldan yıla büyüme yaşandı”

Dünya genelinde ankete katılan yatırımcılar göz önüne alındığında, katılımcıların %52’si Bitcoin veya diğer kripto varlıklara yatırım yaptıklarını ifade ettiler. Özellikle Avrupalı büyük yatırımcıların %84’ü kripto varlıklara yatırım yaptıklarını açıkladılar.

Fidelity’nin araştırmasına göre kurumsal yatırımcılar volatiliteyi benimsenmenin önündeki en büyük engel olarak görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x