Yükleniyor...

Fiji, Bitcoin Yanlısı Başbakanı Seçti!

Ada ülkesi Fiji, Bitcoin (BTC) yanlısı Sitiveni Rabuka'yı Başbakan olarak seçti.

Fiji Bitcoin Yanlisi Basbakani Secti

Ada ülkesi Fiji, Bitcoin (BTC) yanlısı Sitiveni Rabuka‘yı Başbakan olarak seçti.

Kripto para birimleri, küresel çapta her insanın kulağına aşina olmaya başladı. Gelişmiş ülkelerde yatırım aracı olarak görülen Bitcoin, küçük ve gelişmekte olan ülkelerde enflasyondan korunma aracı olarak görülmeye başlandı. Ayrıca, blockchain teknolojisi de ülkelerin önemsediği bir mecra haline geldi. Gün içerisinde, Türkiye Merkez Bankası‘nın Dijital TL ile ilgili açıklamaları dikkat çekti. Diğer taraftan Avrupa Birliği, dijital euro için son düzlüğe girdi. Tüm bu süreçlerin ortasında, Bitcoin maksimalisti Sitiveni Rabuka, Fiji Başbakanı oldu.

Yeni Başbakan Kesinlikle Bitcoin Yanlısı!

Tongan asilzadesi ve Tongan parlamentosunun eski bir üyesi olan Lord Fusitu, komşu ülkesinden gelen haberleri olumlu karşıladı. Fusitu, Fiji Başbakanı Sitiveni Rabuka ile görüştüğünü açıkladı. Bu görüşmede Fusitu, Rabuka‘ya nasıl Bitcoin yasal ihalesi yapabileceğini aktardı.

Tongan asilzadesi, Fiji Başbakanı için Bitcoin yanlısı olduğunu düşündüğünü aktardı. Fusitu, “Geçen yıldan beri, ona adım adım yol göstermek için yakınlaştırma yoluyla yaptığımız Bitcoin yasal ihalesini nasıl benimseyebileceği konusunda benimle görüşmek istedi.” dedi.

Ayrıca diğer bir küçük ülke Tonga, Bitcoin‘in bir yasal ödeme aracı olarak tanınması için yeni yıla hazırlık yapıyor. Fiji’de yeni Bitcoin yanlısı Başbakanı ile harekete geçecek. Bitcoin’in Fiji’deki finansal katılımı ve benimsenmesinde bir artış yaşanması ön görülüyor. Ayrıca Fiji, volkanik adalarda Bitcoin madenciliğini de deneyebilir.

Gelişmeye odaklanan Fiji, Bitcoin tarafına da perde aralamaya başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x