Yükleniyor...
Sponsored

Finansal İstikrar Kurulu (FSB): Kripto Varlıklar Finansal İstikrarı Bozabilir

Finansal İstikrar Kurulu (FSB), hızla gelişen kripto piyasasının küresel finansal istikrar için bir tehdit olabileceğini söyledi.

finansal istikrar kurulu fsb kripto varliklar finansal istikrari bozabilir

Finansal İstikrar Kurulu (FSB), hızla gelişen kripto piyasasının küresel finansal istikrar için bir tehdit olabileceğini söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel finansal sistemi izleyen uluslararası bir kuruluş olan FSB, Çarşamba günü yayınlanan bir raporda Bitcoin, stablecoinler ve merkeziyetsiz finans gibi ürün ve hizmetlerin güvenlik açıklarını ve kripto varlık alım satım platformlarını inceledi. Kurum, piyasanın görece küçük olmasına rağmen, finansal istikrara yönelik oluşturduğu risklerin hızla artabileceğini öne sürdü. Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) tarafından finanse edilen FSB’ye De Nederlandsche Bank Başkanı Klaas Knot başkanlık ediyor.

Rapor, ABD ve İngiltere gibi ülkelerdeki düzenleyici kurumların benzer ifadeler kullanmasının ardından geldi. Bilindiği gibi kripto varlıklar, son yıllarda devasa bir büyüme yaşadı. Ekim 2021’e kadar olan 5 yılda, kripto varlıkların piyasa değeri yaklaşık %200 arttı ve 2.7 trilyon dolara kadar yükseldi. Şu anda ise CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 2 trilyon dolar seviyesinde yer alıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x