Yükleniyor...

FinCEN ve FDIC, Dijital Kimlik Güvenliği İçin Bir Etkinlik Düzenleyecek

Federal düzenleyiciler, dolandırıcılıkların, kimlik sahtekarlığının çoğalmasının çevrimiçi finans hizmetleri için büyük zorluklar oluşturduğunu söyledi.

Digital Identity

Federal düzenleyiciler, dolandırıcılıkların, kimlik sahtekarlığının çoğalmasının çevrimiçi finans hizmetleri için büyük zorluklar oluşturduğunu söyledi.

Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), dijital kimlik doğrulama etkinliğini test etme maksadıyla yeni bir “tech sprint” için bir araya geldi.

İki kurumdan ortak olarak yayınlanan duyuruya göre dijital kimlik doğrulama işlemleri, genellikle finans kuruluşları tarafından kişinin kendisi olduğunu kanıtlaması için kullanılıyor.

Finans sektörü her geçen gün daha fazla çevrimiçi hale geliyor ve dolandırıcılar, finansal suç işlemek için her geçen gün daha yaratıcı yöntemler geliştiriyor.

FDIC ve FinCEN’e göre, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin (PII) sızdırılması ve hack’lenmesi ve sentetik kimliklerin yaratılması, kişinin gerçek kimliğinin bulunmasını zorlaştırıyor.

Tarihi kesinleşmemiş olan “tech sprint”te katılımcılardan, dijital kimlik doğrulamanın etkinliğini ölçebilmek için ölçeklenebilir, uygun maliyetli, risk tabanlı bir çözüm bulmaları istenecek.

FDIC ve FinCEN’in amacı, online finansal hizmetlerin güvenliğini artırmak ve dijital suçların önüne geçmek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner