Yükleniyor...

Finlandiya 47 Milyon Dolarlık BTC Sattı: Gelirini Ukrayna’ya Bağışladı

Finlandiya yetkileri geçtiğimiz aylar boyunca devletin hibesine eklenen Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini sattı.

BTC

Finlandiya yetkileri geçtiğimiz aylar boyunca devletin hibesine eklenen Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini sattı. Devlet satılan bu kripto paraların gelirlerini Ukrayna’ya bağışladı.

Finlandiya Yaklaşık 46.5 Milyon Euroluk BTC Sattı

Geçtiğimiz saatlerde Finlandiya’nın resmi web sitesinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde:

“1889,1 Bitcoin (BTC) satıldı ve bunlardan devlet için satış geliri yaklaşık 46,5 milyon Euro’ya ulaştı. Gümrük ve uyuşturucu suçlarının soruşturulmasıyla bağlantılı olarak Bitcoin’lere el koydu. Gümrükte, şu anda gerçekleştirilmiş olanlara ek olarak, yasal olarak yaklaşık 90 BTC bulunuyor. Gümrük, diğer sanal para birimlerini de devraldı, ancak davaların ön soruşturması devam ettiği için para birimleri veya miktarları daha ayrıntılı olarak açıklanmayacak”

BTC

Finlandiya Gümrük ajansı resmi Twitter hesabından devletin hibesine geçen kripto paraları sattığını kamuoyuna duyurdu. Finlandiya ayrıca elinde 90 adet BTC olduğunu, bunun yaklaşık 2 milyon dolarlık bir bütçesi olduğunu fakat davaların soruşturmaları olduğu için satmayacaklarını açıkladı. Ayrıca ellerinde diğer kripto para birimlerinden de olduğunu fakat net bir şey açıklanmayacağı da belirtildi.

Gümrük dairesi sözcüsü Decrypt’e birtakım açıklamalarda bulundu:

“Fin Gümrüklerinin bildiği kadarıyla toplam satış geliri Ukrayna’ya bağışlanacak. Bağış bu yaz ikinci ek bütçede Finlandiya Parlamentosu tarafından zaten onaylanmıştı.”

Son olarak BTC demişken durumuna bir göz gezdirelim. CoinGecko verilerine göre; haberin yazıldığı anda Bitcoin 22.800,70 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner