Yükleniyor...

Finlandiya, Baskında Ele Geçirdiği Bitcoin’ler (BTC) ile İlgili Karara Vardı

Finlandiya, uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen 78 milyon dolardan fazla değerindeki Bitcoin (BTC) zulasını satmak için bir komisyoncu arıyor.

btc111

Finlandiya, uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen 78 milyon dolardan fazla değerindeki Bitcoin (BTC) zulasını satmak için bir komisyoncu arıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mahkeme kararıyla 1981 Bitcoin’i ele geçiren İskandinav ülkesinin gümrük idaresi, Perşembe günü komisyoncuların bunları Fiat para birimine çevirmesi için bir ihale başlattı. Kurumun finansal yönetim direktörü Pekka Pylkkanen’e göre, gelecekte devlet kasasına giren herhangi bir kripto para birimini “güvenli bir şekilde” satmak için kalıcı bir mekanizma oluşturulmak isteniyor.

ABD hükümeti 2014 yılında bir müzayedede el konulan Bitcoin’leri ilk satan kişi olurken, diğer ülkeler de varlıkların fiyatları yükseldikçe cezai soruşturmalarda ele geçirilen kripto para birimlerini satmaya başladı.

Finlandiya Gümrük İdaresi, iki yıl içinde tahmini 250.000 Euro’luk (297.000 dolar) sözleşme ile üç broker ile anlaşacak. Açıklamaya göre, “daha ​​fazla kripto para birimi ele geçirilebileceği ve varlıkların değeri hızla değişme eğilimi gösterdiği için” bu miktar 2 milyon avroya ulaşabilir.

Yetkililer, büyük kısmı 2018’den önceki baskınlarda ele geçirdikleri kripto para birimiyle ne yapacaklarına karar vermek için zaman harcadılar. Bu sırada da BTC değer kazandı. O yıl, Hazine, yetkililerin kripto paraları sanal olarak saklamasına izin verilmediğini söyleyerek varlıkları ele almak için yönergeler belirledi. Yetkili, “Fin Gümrüklerinin temel amacı, kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde satıldığından emin olmak, daha fazla kara para aklama ve suç faaliyetini önlemek” dedi.

Varlıklar ayrıca bir ödeme aracı olarak kullanılamaz veya yatırım yapılamaz ve herhangi bir satış, Hazine’nin güvenilmez ve şeffaf olarak tanımladığı ticari borsalar yerine öncelikle kamu ihaleleri yoluyla yapılmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x