Yükleniyor...

Fiyattaki Yükselişe Çin Desteği! Çinliler Bitcoin (BTC) Almak için Ekstra Para Ödüyorlar!

Bitcoin fiyatının haftasonu boyunca göreli bir seviyeye yükselmesi bekleniyor.

Çin Bitcoin BTC

Bitcoin fiyatının haftasonu boyunca göreli bir seviyeye yükselmesi bekleniyor. Özellikle Çinli trader’lar, kripto para biriminin geleceğine dair yükseliş göstergesi veriyor.

Analistler geçtiğimiz hafta boyunca Bitcoin ve diğer kripto paralar için tam piyasa hareketini kategorize etmek için mücadele ediyorlar. Üç borsada eş zamanda satın alınan 20.000 BTC sonrası Bitcoin fiyatı sert bir şekilde yükselişe geçmişti. Bu anonim satın alım sonrası sadece Bitcoin değil aynı zamanda kripto para piyasası da istikrarlı bir yükseliş eğilimi göstermeye başladı.

Bitcoin, son ayların en yüksek seviyesi olan 5.300 doları gördü. Hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatı 5.300 doları yeniden test etti, ancak güçlü direnç noktasını kıramadı. Fiyattaki düzeltme sonrası şu sıralar kripto para biriminin fiyatı 5.223,77 dolardan el değiştiriyor.

Analistler, Bitcoin fiyatının bir sonraki hedefinin 6.000 dolar olduğu görüşündeler. Bazıları, 200 günlük hareketli ortalamanın BTC’nin fiyat hareketinde ilerlemenin güçlü bir göstergesi olarak görüyorlar. Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olmasının fiyatı güçlü bir şekilde yükselteceği görüşü hakim.

Çinli yatırımcılar sadece kripto para biriminde yükseliş duruşu almakla kalmıyor, aynı zamanda Bitcoin satın almak için “tezgah üstü” (OTC) ücreti de ödemeye hazır durumdalar. Sosyal medyaya dayalı haber hesabı cnLger’a göre, Çinli trader’lar güçlü satın alım görünümü veriyor ve BTC almanın temel aracı olarak emtia işlemlerini yürütüyorlar.

2017’de Çin, yatırımcılar Bitcoin satın almak ve satmak için alternatif kanalları kullanmaya zorlayarak kripto para borsalarını resmen yasakladı. cnLedger, Çinli yatırımcıların Bitcoin ve diğer üst düzey kripto para birimlerini takas edebilmek adına OTC sağlayıcıları aracılığıyla stablecoin Tether’i (USDT) satın almaya başladıklarını bildiriyor. CnLger’in raporuna göre, Çinli yatırımcılar, USDT’yi piyasa fiyatından %5 daha yüksek bir oranda satın almak zorundalar:

Çin piyasaları güçlü alımlar yaptığını gösteriyor. Çin’de fiat ile Bitcoin satın almanın neredeyse tek yolu olan OTC (Tezgah Üstü) alım satım işlemlerinde 1 USDT 6,7 CNY’ye (Çin Yuanı) eşit iken Çinli yatırımcılar 7 CNY ödüyorlar.

Çin hükümetinin baskılarına rağmen Çinli trader’lar kripto para biriminde yatırım yapma konusunda son derece istekli oldukları görülüyor. Ülkede kripto paraların resmi ticareti tamamen yasaklanmış olmakla kalmıyor, hükümetin yasağı aynı zamanda Blockchain ve kripto para biriminin gelişimi ile ilgili konuları da kapsıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x