Yükleniyor...

Fiziki Teminatlı Bitcoin Vadelileri Artık Piyasada!

Kripto para piyasasından uzun zamandır Intercontinental Exchange (ICE) destekli kripto para platformu Bakkt'ı bekliyor.

LedgerX Bitcoin Vadelileri

Kripto para piyasasından uzun zamandır Intercontinental Exchange (ICE) destekli kripto para platformu Bakkt’ı bekliyor. New York merkezli alım satım firması hala ABD’li düzenleyicilerden onay alabilmiş değil ve kullanıcı testlerine başlasa da ilk fiziki Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesini piyasaya süremedi.

Her ne kadar konu fiziki teminatlı Bitcoin vadelilileri olduğunda akla Bakkt geliyor ve Bakkt bekleniyor olsa da görünüşe göre başka bir ABD’li firma olan LedgerX bu konda oldukça önemli bir hamle yaptı.

ABD vatandaşları artık ülkedeki ilk fiziki teslimatlı Bitcoin vadelilerini LedgerX aracılığıyla satın alabilirler. Bitcoin türev ürünleri sağlayıcısı LedgerX, 31 Temmuz’da yaptığı duyuru ile bu konuda bir ilki başardıklarını ve beklenen ürünü piyasaya sürdüklerini açıkladı. LedgerX’in duyurusu sadece Bakkt’ın değil, aynı zamanda TD Ameritrade destekli ErisX’in de önüne geçildiği anlamına geliyor.

Fiziki teminatlı Bitcoin kurumsal veya bireysel bütün ABD vatandaşlarının alım veya satımına açık. Fiziki teminatlı Bitcoin vadelilerine ilgi duyan bir müşteri öncelikle müşterinin tanı (KYC) belgelerini tamamlaması gerekiyor. Ardından alım veya satım yapmaya kolayca başlayabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x