Anasayfa Bitcoin (BTC) Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Sunacak Olan Bakkt'ın Lansman Tarihi Belli Oldu!

Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Sunacak Olan Bakkt’ın Lansman Tarihi Belli Oldu!

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak olan Bakkt platformunun piyasaya sürüleceği tarih belli oldu. Bakkt tarafından yapılan açıklamaya göre, platform 23 Eylül’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri kurumsal müşterilere sunulacak.

Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan platform geçtiğimiz yıldan bu yana bekleniyor. Haberin Bitcoin’e yansıması da son derece olumlu oldu ve haberin etkisi ise Bitcoin fiyatı 10.100 dolardan 10.500 dolara kadar çıktı.

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen Bakkt, Temmuz ayında Bitcoin sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine başlamıştı. Platformun herkese açık olarak piyasaya sürüleceği tarih için New York Finansal Hizmetler Departmanı’n (NYDFS) gerekli olan lisansı vermesi bekleniyordu. NYDFS’nin gerekli lisansı vermesi sonrası platformun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği de kesinleşmiş oldu.

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı için Bakkt son derece önemli. Bakkt’ın arkasında güçlü ve köklü kurumlar yer alıyor. Platformun yatırımcıları arasında Microsoft ve Starbucks gibi şirketler var. Bakkt’ın listeleyeceği Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiziksel teslimli olacak olması ise sözleşmelerin doğrudan Bitcoin ile işlem görmesi anlamına geliyor. Bunun Bitcoin’e olan talebi olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları