Yükleniyor...

Fiziksel Teslimli Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Sunacak Olan Bakkt’ın Lansman Tarihi Belli Oldu!

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak olan Bakkt platformunun piyasaya sürüleceği tarih belli oldu.

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmeleri

Fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak olan Bakkt platformunun piyasaya sürüleceği tarih belli oldu. Bakkt tarafından yapılan açıklamaya göre, platform 23 Eylül’de Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri kurumsal müşterilere sunulacak.

Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan platform geçtiğimiz yıldan bu yana bekleniyor. Haberin Bitcoin’e yansıması da son derece olumlu oldu ve haberin etkisi ise Bitcoin fiyatı 10.100 dolardan 10.500 dolara kadar çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük borsası olan New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilen Bakkt, Temmuz ayında Bitcoin sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine başlamıştı. Platformun herkese açık olarak piyasaya sürüleceği tarih için New York Finansal Hizmetler Departmanı’n (NYDFS) gerekli olan lisansı vermesi bekleniyordu. NYDFS’nin gerekli lisansı vermesi sonrası platformun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği de kesinleşmiş oldu.

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı için Bakkt son derece önemli. Bakkt’ın arkasında güçlü ve köklü kurumlar yer alıyor. Platformun yatırımcıları arasında Microsoft ve Starbucks gibi şirketler var. Bakkt’ın listeleyeceği Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiziksel teslimli olacak olması ise sözleşmelerin doğrudan Bitcoin ile işlem görmesi anlamına geliyor. Bunun Bitcoin’e olan talebi olumlu yönde etkilemesi bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x