Yükleniyor...

Florida Şehri, Çalınan Verileri için Hacker’lara 65 Bitcoin Ödeyecek!

Florida’daki bir tatil beldesi olan Riviera Beach, hacker'lar tarafından çalınan ve şifrelenen şehir verilerini kurtarmak için hacker'lara 600 bin dolar değerindeki 65 Bitcoin'i ödemeyi kabul etti.

Florida Bitcoin

Florida’daki bir tatil beldesi olan Riviera Beach, hacker’lar tarafından çalınan ve şifrelenen şehir verilerini kurtarmak için hacker’lara 600 bin dolar değerindeki 65 Bitcoin’i ödemeyi kabul etti. Karar kent konseyinde yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle alındı.

Hacker’ların e-posta yoluyla Mayıs ayında yaptıkları saldırı sonrası kentin tüm bilgisayar sistemi çöktü ve verilerin tamamı hacker’lar tarafından ele geçirildi. Şehrin bilgisayar sistemini ele geçiren fidye yazılımı kişisel verilerin tamamının çalınmasının yanısıra şehrin 911 acil durum çağrıları gibi çok önemli noktada aksaklıklara neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fidye ödemesi sonrası kentin bilgisayar sisteminin tamamen çalışır hale gelmesi umuluyor.

Kentin kısa süre önce bilgisayar sistemlerini iyileştirmek için 1 milyon dolara yakın bir yatırım geçmişine sahip olmasına rağmen böyle bir saldırının kurbanı olması ise kafaları karıştırdı.

Geçmişte benzer bir saldırı Baltimore şehrine yapılmış ve hacker’lar ilk başta fidye olarak 100 bin dolar değerinde Bitcoin talep etmişlerdi. Fidye miktarı konusunda hacker’larla müzakereler yapılmış, ancak hiçbir sonuç alınamamış, hacker’lar fidye miktarını 100 bin dolardan 18 milyon dolara kadar çıkartmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x