Yükleniyor...

Florida’da Savcılar, 34 Milyon Dolarlık Kripto Paraya El Koydu

Florida Güney Bölgesi'ndeki federal savcılar, yasa dışı dark web etkinlikleriyle bağlantılı yaklaşık 34 milyon dolarlık kripto paraya el koydu.

dark

Florida Güney Bölgesi’ndeki federal savcılar, yasa dışı dark web etkinlikleriyle bağlantılı yaklaşık 34 milyon dolarlık kripto paraya el koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) açıklamasına göre bu “ABD tarafından düzenlenen en büyük kripto para el koyma eylemlerinden birisi”

DOJ’un raporuna göre yetkililer, dark web’de Netflix ve Uber gibi hizmetler için 100.000’den fazla yasa dışı ürün satışı yapmak ve hesap bilgilerini hacklemek için bir takma ad kullanarak “milyonlarca dolar” gelir elde eden bir kişiyi tespit etti.

Bu kişi DOJ’a göre kara para aklama önlemlerini ihlal eden diğer kişilerle irtibata geçti ve çeşitli kripto para birimlerini değiştirerek blockchain işlem geçmişini gizledi. Bu sebeple yetkililer de çeşitli kripto para cüzdanlarına el koydu.

El koyma eylemi, Organize Suçlar Uyuşturucuyla Mücadele Görev Güçleri (OCDETF) adlı çok kurumlu bir grup tarafından yönetildi. DOJ’a göre “OCDETF programının temel görevi, ABD vatandaşlarını tehdit eden en üst düzey uyuşturucu kaçakçılarını, kara para aklayıcılarını ve diğer öncelikli uluslararası suç örgütlerini belirlemek, bozmak ve ortadan kaldırmaktır.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x