Yükleniyor...

Forbes: Bitcoin Yeni Altın! 2019’da 10.000 Dolar Zor Bir Hedef

Forbes'e katkıda bulunan Clem Chambers, son Bitcoin analizinde öncü kripto para biriminin yavaş yavaş altın zeminini aldığını iddia ediyor.

Bitcoin ve Altın

Forbes’e katkıda bulunan Clem Chambers, son Bitcoin analizinde öncü kripto para biriminin yavaş yavaş altın zeminini aldığını iddia ediyor. Ayrıca Bitcoin boğa piyasasını işaret ederek korkunç kripto kışının sonunun geldiğini söylüyor.

Bir Kelimeden Daha Fazlası

Chambers, altının uzun zamandır bir değer deposu için en iyi seçenek olduğuna dikkat çekiyor. Altın, birçok yatırımcı için hisse senetlerine karşı bir hedge varlık olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte artık yepyeni bir varlık sınıfı var: Bitcoin.

Google Trends’e bakıldığında Bitcoin’e olan ilginin son birkaç yıl içinde hızla arttı açıkça görülüyor. 2017’deki fiyatının çok altında olsa da popülerlik bakımından ABD’de neredeyse altınla eşit.

Altın ve Bitcoin

Rakamlara Aldırmayın

Altın ve Bitcoin piyasa değeri arasında dünya kadar var. Altının piyasa değeri 5 trilyon dolar iken Bitcoin’in piyasa değeri 0,09 trilyon dolar seviyesinde. Bununla birlikte, Bitcoin oldukça yeni bir varlık iken altın ezelden beridir hayatımızda. Bitcoin, altının hakim olduğu piyasanın büyük bir bölümünü eline geçirme konusunda güçlü bir aday olarak görülüyor.

Kripto Kışı Bitti

Bitcoin’in Nisan ayının başındaki hızlı yükselişinden bu yana herkes BTC’nin yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olduğu görüşünde.

Chambers, 6.000 doların Bitcoin için kolay bir hedef olduğunu, ancak 2019’da 10.000 dolara ulaşamayacağını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x