Anasayfa Blockchain Forbes Blockchain 50: Blockchain’in Milyar Dolarlık Bebekleri

Forbes Blockchain 50: Blockchain’in Milyar Dolarlık Bebekleri

Forbes, önemli endüstri uzmanlarıyla yapılan istişarelerin ardından Blockchain teknolojisini aktif olarak araştıran büyük şirketlerin listesini yayınladı. İlk kez yayınlanan yıllık listeye “Forbes Blockchain 50” adı verildi.

Listede yer alan şirketler, Blockchain uygulamalarını aktif olarak araştıran, yalnızca ABD topraklarında faaliyet gösteren, minimum geliri veya değeri 1 milyar dolar olan dünya çapındaki 100 şirket arasında seçilmiş.

Listede tedarik zinciri ve perakende sektöründen Walmart, Overstock, bankacılık ve finans hizmetleri sektöründen BBVA, BNP Paribas, Citigroup yer alıyor. Bu sektörlerin yanısıra yazılım ve bilişim sektöründen Google, Microsoft, Siemens, sigortacılık sektöründen Allianz, CVS, Metlife, elektronik üretimi sektöründen Intel, HTC, Samsung ve enerji sektöründen BP PLC gibi şirketler yer alıyor.

Blockchain Araştırmaları Kurumsal ve Devletler Düzeyinde Hız Kazandı

Forbes tarafından yayınlanan ve “Forbes Blockchain 50” olarak adlandırılan liste, kripto paraların değerinin altta yatan teknoloji üzerinde geniş bir etkiye sahip olmadığını gösteriyor.

Forbes, 600 Blockchain meraklısı yöneticinin %84’ünün şirketlerinin bazı durumlarda Blockchain teknolojisiyle ilgili olduğunu itiraf ettiği PwC anketine işaret ediyor. “Forbes Blockchain 50” listesi kapsamında araştırılan kullanım durumları bir şirketten diğerine geniş ölçüde farklılık gösterirken tüm büyük şirketler birbirine yakın niyetlere sahip gibi görünüyor. Şirketlerin ortak hedefi teknolojiyi işletim ihtiyaçlarının hizmetinde kullanmak üzerine.

Bu eğilim, devletin teknolojideki yönetici vizyonları ile tutarlı görünüyor. Forbes, listesinde International Data Corp.’un araştırmasına atıfta bulunarak Blockchain ile ilgili araştırmalara devletlerin 2019’da toplam 2.9 milyar dolar harcama yapması gerektiğini hatırlatıyor. Bu, geçen yıla göre %89’luk bir artışı temsil ediyor. Aynı bulgulara göre, araştırmaya ayrılan miktar 2022 yılına kadar 12.4 milyar dolara ulaşabilir.

Forbes’in “Forbes Blockchain 50” listesine buradan devam ederek ulaşabilirsiniz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

772BeğenenlerBeğen
189TakipçilerTakip Et
12,109TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar