Yükleniyor...

Forbes: Litecoin (LTC) 2019’un İlk Çeyreğinde %200’den Fazla Kazandırdı

Forbes, Litecoin (LTC) fiyatının önemli ölçüde arttığını ve buna birçok faktörün neden olduğunu bildirdi.

Litecoin Fiyatı 1

Forbes, Litecoin (LTC) fiyatının önemli ölçüde arttığını ve buna birçok faktörün neden olduğunu bildirdi.

“Dijital Gümüş” olarak nitelendirilen Litecoin, kısa süre önce neredeyse 99 dolar seviyesine ulaştı. Bu yükseliş 3 Nisan’da gerçekleşti. Litecoin fiyatının bir miktar geri çekilmesine ve kazanımlarının bir kısmını kaybediyor olmasına rağmen fiyattaki artış oranı %200’den fazla.

Fiyattaki Güçlü Yükselişin Nedeni Ne?

Forbes, SFOX’ten söz konusu Litecoin fiyat yükselişini etkileyen beş temel faktörden söz ediyor. Bunlardan ilki ise bu yıl gerçekleşecek olan Litecoin yarılanması (halving).

Ağustos 2019’da LTC madencilik ödülü %50 oranında azalacak ve Litecoin arz miktarı düşmüş olacak. Arzın düşmesinin LTC fiyatını yükselteceği düşünülüyor.

Litecoin fiyatını yükselten bir diğer faktör ise LTC kabul eden tüccarların sayısının artması. 2011’de temelleri Charlie Lee tarafından atılan Litecoin’in benimsenme oranı her geçen gün artıyor. Litecoin’in daha fazla tüccar tarafından benimseniyor olması LTC fiyatında artışa neden olabilir. SFOX, şimdiye kadar on binlerce tüccarın mal ve hizmetlerini LTC karşılığında sattığını bildiriyor.

Litcoin fiyatının yükselmesini sağlayan bir diğer faktör ise işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olması. Yeni yıla 300’ün altında işlem kanalıyla başlayan ağdaki işlem kanalının sayısı şu anda yaklaşık 1.300’e yükselmiş durumda. LTC’nin kurucusu Charlie Lee, ödeme sistemini daha elverişli hale getirmek niyetinde ve yakın geçmişte gizli işlemleri uygulamaya alma planlarının bulunduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner