Forbes'in “ABD’nin En Zengin 400 Kişisi” Listesinde 6 Kripto Milyarderi Bulunuyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Forbes’in “ABD’nin En Zengin 400 Kişisi” Listesinde 6 Kripto Milyarderi Bulunuyor

Amerika'nın en zengin insanlarının yer aldığı Forbes 400 listesinde, kripto varlıklara yatırım yaparak servetler kazanan altı yeni üye var.

forbes 400

Amerika’nın en zengin insanlarının yer aldığı Forbes 400 listesinde, kripto varlıklara yatırım yaparak servetler kazanan altı yeni üye var. Forbes’a göre altı milyarder de toplam 55.1 milyar dolar değerinde servete sahip. Şimdiye kadar kripto varlık dünyasından toplam yedi milyarder Forbes 400 listesine girmeyi başardı.

Listede, Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler gibi yeni isimleri içeriyor. Listede ayrıca Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried de yer alıyor. Altı yeni isime, geçen yıl listede yer alan Chris Larsen de katıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Forbes’a göre, kripto milyarderlerinin artması, çoğunlukla kripto varlıklara artan ilgiden kaynaklanıyor. Yakında halka açılması beklenen Ripple, Kraken, Circle, BlockFi ve eToro gibi girişimlere daha fazla ismin katılması bekleniyor.

Net değerlerle yeni kripto milyarderlerin tam listesi

Kripto varlık işlem platformu FTX’in CEO’su 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried, 22,5 milyar dolarlık net değerle pastadan en büyük payı alan kişi oluyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Coinbase’in yaklaşık %19’una sahip. Milyarderin 11,5 milyar dolarlık serveti var.

Ripple’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Larsen, servetinin net değeri 6 milyar dolar olan diğer bir kripto yatırımcısı. 2,7 milyar dolarlık net değeriyle listeye girdi.

Her birinin net serveti 4,3 milyar dolar olan kripto varlık işlem platformu Gemini’nin kurucularından Cameron ve Tyler Winklevoss da listeye girdi.

Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam 3,5 milyar dolarlık servetiyle Forbes 400 listesinin bir parçası oldu. Ehrsam, 2017 yılında şirketten ayrıldı ancak yönetim kurulu üyesi olarak devam ediyor.

2013 yılına kadar Ripple’ın kurucu ortağı ve CTO’su olarak görev yapan, blok zincir alanın öncülerden biri olarak atfedilen Jed McCaleb, 3 milyar dolarlık net değerle listeye girdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x