Yükleniyor...

Forsage, Ponzi Planı İddiasıyla Suçlandı!

Adalet Bakanlığının yaptığı açıklamalar üzerine, Forsage kurucuları 340 milyon dolarlık ponzi planı yaptığı gerekçesiyle suçlandı.

dava

Adalet Bakanlığının yaptığı açıklamalar üzerine, Forsage kurucuları 340 milyon dolarlık ponzi planı yaptığı gerekçesiyle suçlandı.

Adalet Bakanlığının yaptığı açıklama ışığında Forsage, ponzi şemalarına uyarlı şekillerde tasarlanan akıllı sözleşmeler kullandı. Değer olarak 340 milyon dolarlık “küresel saadet zinciri” planı tasarladığı öne sürülen Forsage‘in kurucuları Adalet Bakanlığı Tarafından Suçlandı.

Forsage

Adalet Bakanlığından Forsage Kurucularına Büyük Suçlama!

İddia edilen tutar olarak 340 milyon dolarlık “küresel saadet zinciri” oluşturan Forsage kurucuları, Vladimir Okhotnikov, Olena Oblamska, Mikhail Sergeev ve Sergey Maslakov, yatırımcıları kandırıp para toplamaya yönelik çalışmaları için büyük suçlamalara tabi tutuldu.

ABD’nin Oregon Bölgesi Savcısı Natalie Wight, “Bugün yapılan iddianame üzerine, yüz milyon dolarlar değerinde ki hırsızlık planlarına karşı faaliyetlerimiz sürüyor, Forsage için gerçekleştirilen soruşturma özenle yürütülecek.”

Forsage şirket olarak kendini, yatırımcılara uzun vadeli “pasif gelir elde etme imkanı” sunan teknoloji olarak tanımlıyordu. Ethereum (ETH) blockchain üzerine inşa edilen Forsage, ayrıca kendini “düşük riskli, merkeziyetsiz” finans platformu olarak tanımlamıştı. Blockchain verilerinin ışığında, Forsage yatırımcıların yatırmış oldukları bakiyelerden yüzde 80 oranında bakiyelerini daha az geri aldığını gözlemlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x