Yükleniyor...

Fransa Ekonomi Bakanı’ndan Libra Coin Uyarısı!

Facebook'un Libra adı verilen yeni kripto para birimini açıklaması ve white paper'ını yayınlamasının ardından Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire'den uyarı geldi.

Fransa Ekonomi Bakanı Libra Coin

Facebook’un Libra adı verilen yeni kripto para birimini açıklaması ve white paper’ını yayınlamasının ardından Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’den uyarı geldi. Ekonomi Bakanı, Libra’nın asla egemen bir para birimi olamayacağını söyledi.

Bruno Le Maire, Facebook’tan bazı garantiler talep edeceklerini ve kurumsal kripto para biriminin devlet destekli para birimlerine rakip olarak hareket etmemesi gerektiğini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Le Maire, Facebook’un yeni kripto para birimi Libra aracılığıyla kullanıcı verilerini arşivleyecek olmasından endişe duyuyor. Yeni kripto para birimi, tüm hesaplar için kimlik doğrulamaya zorlayacağından dolayı Facebook’un milyonlarca kimlik belgesine erişimi gündemde. Sosyal medya devinin bu verileri pazarlama veya yüz tanıma gibi kritik noktalarda kullanılabilme ihtimalinden dolayı tedirginlik söz konusu.

En sonki Facebook Cambridge Analytica skandalından sonra birçok kişi artık hassas kullanıcı verileri konusunda Facebook’un güvenilir olmadığını dile getiriyor. Fransız haber sitesi Europe1 ile yaptığı röportajda Le Maire, ayrıca şunu söyledi:

Tüketici için risk olmadığından emin olmak zorundayız. Bir devlet olarak bizim rolümüz tüketicileri korumak.

Yakın zamanda Facebook’un yan kuruluşu Calibra tarafından duyurulan yeni kripto para projesi olan Libra, dünya çapındaki kullanıcıların uluslararası ödemeleri düşük maliyetle yapmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Libra Coin ile ilgili tüm bilgilere buradaki rehberimizden ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ulas Danacioglu
Ulas Danacioglu
3 yıl önce

Öyle bir zaman gelecekki,devletler şirketler için çalışır hale gelecek. Net..

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x