Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Fransa Ekonomi Bakanı'ndan Libra Coin Uyarısı!

Fransa Ekonomi Bakanı’ndan Libra Coin Uyarısı!

ABONE OL:google-news

Facebook’un Libra adı verilen yeni kripto para birimini açıklaması ve white paper‘ını yayınlamasının ardından Fransız Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire’den uyarı geldi. Ekonomi Bakanı, Libra’nın asla egemen bir para birimi olamayacağını söyledi.

Bruno Le Maire, Facebook’tan bazı garantiler talep edeceklerini ve kurumsal kripto para biriminin devlet destekli para birimlerine rakip olarak hareket etmemesi gerektiğini ifade etti.

Le Maire, Facebook’un yeni kripto para birimi Libra aracılığıyla kullanıcı verilerini arşivleyecek olmasından endişe duyuyor. Yeni kripto para birimi, tüm hesaplar için kimlik doğrulamaya zorlayacağından dolayı Facebook’un milyonlarca kimlik belgesine erişimi gündemde. Sosyal medya devinin bu verileri pazarlama veya yüz tanıma gibi kritik noktalarda kullanılabilme ihtimalinden dolayı tedirginlik söz konusu.

En sonki Facebook Cambridge Analytica skandalından sonra birçok kişi artık hassas kullanıcı verileri konusunda Facebook’un güvenilir olmadığını dile getiriyor. Fransız haber sitesi Europe1 ile yaptığı röportajda Le Maire, ayrıca şunu söyledi:

Tüketici için risk olmadığından emin olmak zorundayız. Bir devlet olarak bizim rolümüz tüketicileri korumak.

Yakın zamanda Facebook’un yan kuruluşu Calibra tarafından duyurulan yeni kripto para projesi olan Libra, dünya çapındaki kullanıcıların uluslararası ödemeleri düşük maliyetle yapmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

Libra Coin ile ilgili tüm bilgilere buradaki rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar