Yükleniyor...

Fransa Merkez Bankası Yetkilisi DeFi Hakkında Konuştu

Fransa merkez bankasının üst düzey yetkilisi Denis Beau, DeFi ve CBDC’ler hakkında konuştu.

fransa merkez bankasi yetkilisi defi hakkinda konustu 6

Fransa merkez bankasının üst düzey yetkilisi Denis Beau, DeFi ve CBDC’ler hakkında konuştu. Beau, mevcut düzenleyici çerçevelerin DeFi’ın özellikleriyle kısıtlandığını söyledi. 

Bank of International Settlements (BIS), Pazar günü 19 Kasım tarihi bir konuşma yayımladı. Konuşmada Fransa merkez bankasının üst düzey yetkilisi olan Beau, CBDC’lere ve kurumun pilot programına odaklandı. Beau ayrıca Avrupa’daki kripto varlık düzenlemeleri hakkında da konuştu ve çok önemli olduğunu söylediği diğer düzenleyici değişikliklerin de getirilmesini gerekeceğini ifade etti. DeFi’ı kast ettiğini söyleyen Beau şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle, olağan düzenleyici çerçevelerin, protokollerin aracılar olmadan otomatik olarak yürütüldüğü bir ortamda ihraççıların ve hizmet sağlayıcıların kolayca tanımlanamadığı ve sunulan hizmetler için sabit bir yargı yetkisinin olmadığı gerçeğiyle kısıtlandığı merkeziyetsiz finansın denetiminden bahsediyorum.”

Beau’nun bu ifadeleri, ABD’deki tutum ile örtüşüyor. SEC Başkanı Gensler da geçtiğimiz haftalarda DeFi’ın düzenlenmesinin gerektiğine ilişkin bir takım açıklamalarda bulunmuştu. Bitcoin destekçisi SEC üyesi Hester Peirce ise DeFi’ın düzenleme şekillerine meydan okuyacağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x