Yükleniyor...

Fransa’nın En Ünlü Bankalarından Société Générale, 20 Milyon Dolarlık MakerDAO Kredisine Başvurdu

Fransa'nın en büyük bankalardan birisi olan Société Générale (SocGen), kurumsal benimsemeye yönelik tarihi bir adım atarak, DeFi'ın en büyük platformlarından biriyle çalışmaya karar verdi.

Societe Generale defi makerdao basvurusu kredi

Fransa’nın en büyük bankalardan birisi olan Société Générale (SocGen), kurumsal benimsemeye yönelik tarihi bir adım atarak, DeFi’ın en büyük platformlarından biriyle çalışmaya karar verdi.

Société Générale, MakerDAO’nun yönetim forumlarında önceki gün yaptığı bir teklifte, stablecoin DAI borcu için zincir üstü tahvil tokenlerını teminat olarak olarak kabul edilmesi adına merkeziyetsiz finans (DeFi) kredi platformuna bir başvuruda bulundu. Bu kredi (20 milyon dolarlık), muhtemelen bugüne kadar DeFi’nin kurumsal olarak benimsenmesine yönelik en büyük adım olacak. SocGen, Ethereum blockchain’inde 2019 yılına kadar tahvil destekli token’lar yayınlayarak, yıllardır blockchain varlıklarını deneme konusunda lider olmuştur.

SocGen’in başvuru için teminat olarak sunduğu tokenler 2020’de ihraç edildi, sabit %0’lık bir orana sahip ve 2025’te vadeleri dolacak. Moody’s ve Fitch derecelendirme kuruluşlarından AAA derecesine sahipler. DAI olarak her iki tahvil tokeni de Fransız yasalarına göre tanınmakta.

SocGen, teklifte kredinin bir “pilot kullanım durumu” olacağını ve projenin hedeflerinden birinin “Fransız yasal çerçevesi altında bir deneyin şekillendirilmesine ve teşvik edilmesine yardımcı olmak” olduğunu belirtti.

Yasal Çerçeve Konusu

Her iki ekibin de akıllı sözleşme uzmanlığı göz önüne alındığında, uygulamanın önündeki asıl engel, gerçek dünyadaki kuruluşlar zincir üzerinde, kendi kendini yöneten sistemlerle etkileşime girmeye çalıştığında ortaya çıkabilecek, genellikle dağınık çatışmalardan kaçınacak yasal çerçeveyi düzenlemek gibi görünüyor.

Teklife dahil edilen bir akış şeması altı varlığı gösteriyor: SocGen; SocGen Forge; MakerDAO, Fransız yasalarına göre kredi şartlarını Maker adına gerçek dünya tarafında uygulamak için bir gereklilik olan “güvenlik aracısı” olarak hizmet edecek DIIS Grubu; henüz atanmamış bir MakerDAO yasal temsilcisi ve muhtemelen bir saklama hizmeti veya merkezi bir borsa olan DAI kredisinin dolara çevrilmesini kolaylaştıracak henüz ismi açıklanmayan bir üçüncü taraf.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x