Yükleniyor...

Fundstrat’tan Tom Lee: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Kolayca Çıkacak

Bitcoin, geçtiğimiz hafta Pazar günü 9.

Fundstrat Tom Lee Bitcoin

Bitcoin, geçtiğimiz hafta Pazar günü 9.000 doları geçerek bu yıl değerini yüzde 146 artırmış oldu. Ünlü Bitcoin boğası ve Fundstrat Global Advisors’ın araştırma şefi Tom Lee’ye göre, bu sadece bir başlangıç.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lee, CNBC’nin “Futures Now.” programına telefonla katıldı ve “Bence Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine kolayca çıkacak ve hatta 40.000 dolara kadar çıkma potansiyeline sahip.” değerlendirmesinde bulundu. Bir boğa piyasasının içinde olunduğuna dikkat çeken Lee, insanların bu konuda oldukça sessiz kaldıklarına vurgu yaptı.

Lee’nin kripto para piyasasındaki kasvetli kripto kışının gerçekten bittiği konusunda tereddüt duyuyor olması ise oldukça dikkat çekti. Altcoin’ler ve ICO’ların durumu, kripto para piyasasındaki fon yaratma sorunları, genel düşüş konusundaki kripto kışından kalan fiyat eğiliminin devam etmesi Lee’nin endişelenmesine neden oluyor. Ancak ona göre, Facebook’un kendi kripto para birimi Libra Coin’i duyurması daha fazla yatırımcıyı piyasaya çekecek ve piyasasının daha da meşrulaşmasını sağlayacak.

“Facebook’un duyurusu ana akımın kripto paralara odaklandığını doğruluyor” değerlenmesinde bulunan Lee, “Bence bu gerçekten Blockchain’e inanıyorum ama Bitcoin’e inanmıyorum” söylemlerini ortadan kaldırıyor.” dedi. Ve Lee, Facebook’un Libra projesini açık bir kripto para hamlesi olarak görse de asıl olayın merkeziyetsiz finans fikri etrafında döndüğüne dikkat çekti.

“Yeni bir tür bankacılık sistemi oluşturmak ve Bitcoin’i tamamlamak için stablecoin’in doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum” diyen Lee, bunun Bitcoin’de boğa koşusunu tetikleyeceği görüşünde.

Facebook’un projesi ödeme işleyicileri Mastercard ve Visa’nın yanı sıra seyahat devi Booking Holdings’in de desteğine sahip. Lee, finansmandaki merkeziyetsizliğin ödeme işleyicileri için çok iyi olduğunu, ancak geleneksel olarak yapılandırılmış bankalar için büyük bir engel teşkil ettiğini söyledi.

Facebook’un kullanıcı başına yıllık gelirinin muhtemelen 50 dolar olacağını kaydeden Lee, bunun biraz yüksek görünebileceğini, ancak ortalama bir bankanın kullanıcı başına yıllık gelirinin 1.000 dolara yakın olduğuna dikkat çekti. Buradan yola çıkan Lee, bankaların bu konuda gerçekten istekli olmamalarının nedeninin bu ve bunun gibi gelir kayıpları olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x