GBTC Hisseleri Spot Bitcoin ETF'sinden Sonra Yüzde 57 Arttı • Coinkolik
Yükleniyor...

GBTC Hisseleri Spot Bitcoin ETF’sinden Sonra Yüzde 57 Arttı

Kripto para sektöründeki spot Bitcoin ETF furyası sektör dahilindeki bütün parametrelere olumlu yansımaya devam ediyor.

grayscale 3

Kripto para sektöründeki spot Bitcoin ETF furyası sektör dahilindeki bütün parametrelere olumlu yansımaya devam ediyor.

Spot Bitcoin ETF başvurularından sonra Bitcoin 30 bin doların üzerine bir ralli yaşadı. Bununla birlikte yükselen sadece Bitcoin fiyatı olmadı. Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC) hisseleri de yüzde 57 artış yaşadı.

Grayscale Bitcoin Investment Trust Hisseleri Spot Bitcoin ETF Başvurusu Ardından Yükseliş Yaşadı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Spot Bitcoin ETF başvurularının kripto para piyasasını hızlandırmasının ardından, Bitcoin bazlı hisselerde de yükselişler yaşandı. Yükselişlerin yanı sıra geçtiğimiz haftalarda SEC, başvuruları yetersiz bularak şirketlere iade etti. Bununla birlikte şirketler başvurularını değerlendirip yeniden SEC’e yolladılar.

sec grayscale ve bitwisein spot bitcoin etfine iliskin karari erteledi

TradingView verilerine göre, GBTC hisseleri 15 Haziran’da 13 dolardan işlem görürken bugün 20,46 dolara yükseldi. Bu süre zarfında Bitcoin ise yüzde 21 değer kazandı, bu yükseliş de Bitcoin’i 30 bin doların üzerine taşıdı.

Ayrıca GBTC’nin net varlık değeri iskontosu da (yüzde 29,3) geçen yılın Temmuz ayından bu yana ilk kez yüzde 30’un altında işlem görüyor. Başvurudan önceki indirim oranı yüzde 41,7 idi ve zamanla daralmıştı.

Grayscale’in geçen yıl GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme teklifi SEC tarafından reddedildi. Ancak BlackRock’ın başvurusu ve diğer şirketlerden gelen başvurular, dönüşüm için umutları yeniden canlandırdı. Analistler, başarılı bir spot Bitcoin ETF uygulamasının GBTC’yi ETF’ye dönüştürme yolunu açabileceğine inanmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x