Yükleniyor...

Geçen Ay 300’den Fazla Yeni Kripto Para ATM’si Faaliyete Geçti

Coinatmradar'ın verilerine göre, geçtiğimiz ay dünya genelinde faaliyete geçen kripto para ATM'lerinin sayısı son 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin ATM Kripto Para ATM

Coinatmradar’ın verilerine göre, geçtiğimiz ay dünya genelinde faaliyete geçen kripto para ATM’lerinin sayısı son 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ay içerisinde faaliyete geçen ATM sayısından faaliyetine son verilen ATM sayısı çıkarıldığında ise 228 adet ATM’nin net olarak faaliyete geçtiği görülüyor.

Operatörler ay boyunca 306 kripto para ATM’sinin kurulumunu tamamlayarak faaliyete geçirdiler ve toplam Bitcoin ATM’sinin sayısı 4.690’dan 4.898’e çıktı. Coinatmradar’ın verilerine göre, en fazla ATM’nin faaliyete geçtiği ay ise 256 adet ile 2018 yılının Nisan ayı oldu.

Geçtiğimiz ay kripto para ATM’lerinin sayısındaki bu önemli artış Bitcoin fiyatının yüzde 60’a varan yükselişini takip etti. Bu yıl Mayıs ayı Bitcoin için şimdiye kadar ki en iyi ay oldu. Bitcoin’in Mayıs ayındaki takdire şayan performansı ile yıllık bazdaki büyümesi yüzde 120’yi geçti. En büyük kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz ay 9.100 dolara kadar çıktı.

Coinatmradar ayrıca mevcut kripto para ATM’lerinin hangi kripto para birimlerini desteklediğiyle de ilgili verileri paylaştı. Paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz ay faaliyete geçen kripto para ATM’lerinin Bitcoin’den ziyade diğer kripto para birimleri için destek sunuyor. Öyle ki, mevcut kripto para ATM’lerinin yüzde 69,6’sı Bitcoin dışındaki diğer kripto para birimlerini destekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x