Geçtiğimiz Hafta (30 Ağustos-5 Eylül) ATH Yapan Kripto Varlıklar • Coinkolik
Yükleniyor...

Geçtiğimiz Hafta (30 Ağustos-5 Eylül) ATH Yapan Kripto Varlıklar

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Quant (QNT), Fantom (FTM), Solana (SOL), Bitcoin Cash ABC (BCHA), Cardano (ADA) ve FTX Token (FTT) ulaştı.

Cryptorank verilerinden edinilen bilgilere göre 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH), Quant (QNT), Fantom (FTM), Solana (SOL), Bitcoin Cash ABC (BCHA), Cardano (ADA) ve FTX Token (FTT) ulaştı.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Quant (QNT)
  • Fantom (FTM)
  • Solana (SOL)
  • Bitcoin Cash ABC (BCHA)
  • Cardano (ADA)
  • FTX Token (FTT)
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Quant (QNT): Quant (QNT) kendisini yüksek güvenlik sistemlerini kullanıcılarıyla buluşturmak için yola çıkan bir kripto varlık platformu olarak nitelendiriyor. Quant’taki siber güvenlik ve teknoloji uzmanları geçmişteki hatalardan ders çıkararak üst düzey güvenliği yeniden insanlarla buluşturmayı hedeflemektedir. Ethereum blok zincirinde üretilen Quant, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 5 Eylül 2021’de 292 dolarla ulaştı. Quant, 18 piyasa ve 10 borsada işlem görmektedir, bunların en aktifi ise Binance’dir.

Fantom (FTM): aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan ve akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformu olan Fantom, DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Fantom, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 5 Eylül 2021’de 1.26 dolarla ulaştı. Fantom, 25 piyasa ve 17 borsada işlem görmektedir, en aktif borsası Binance’dir.

Solana (SOL):  Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. Solana, tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine 4 Eylül 2021’de 150 dolarla ulaştı. 45 piyasada ve 18 borsada işlem gören Solana’ın en aktifi borsası Binance’dir.

Bitcoin Cash ABC (BCHA): Bitcoin ABC yazılım istemcisi, kendi başına bir kripto varlık oluşturmak için 2017 ortalarında Bitcoin protokolünden ayrıldı ve ortaya Bitcoin Cash çıktı. Bitcoin Cash ABC, tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına 4 Eylül 2021’de 380 dolar ile ulaştı. 9 piyasa ve 6 borsada işlem gören Bitcoin Cash ABC’nin en aktif borsası Upbit’tir.

Cardano (ADA): Cardano, kripto varlık göndermek ve almak için kullanılabilecek ADA kripto sistemine sahip bir platformdur. Bu kripto varlık, paranın geleceğini temsil eder ve kriptografi ile güvenli olması garanti edilen hızlı, doğrudan transferleri mümkün kılar. Cardano yalnızca bir kripto varlık değildir, her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojik bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm zamanların en yüksek fiyatına 2 Eylül 2021’de 3.09 dolara ulaşan Cardano, 122 piyasa ve 46 borsada işlem görmekte olup en aktif borsası Binance’dir.

FTX Token (FTT): Bir kripto varlık likidite sağlayıcısı olarak bilinen Alameda Research tarafından tasarlanmış olan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlamakta olan bir proje. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomatik işlem unsurları entegre ediliyor. FTC Token, tüm zamanların en yüksek fiyatına 2 Eylül 2021 tarihinde 69.89 dolarla ulaştı. 21 piyasa ve 10 borsada işlem gören FTX Token’in en aktif borsası FTX Spot’tur.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x