Yükleniyor...
Sponsored

Geçtiğimiz Ocak Ayı, 2018’den Sonra Bitcoin (BTC) İçin En Kötü Ocak Ayı Oldu

2022 yılı Bitcoin (BTC) pek güzel başlamadı.

ocak bitcoin

2022 yılı Bitcoin (BTC) pek güzel başlamadı. Fakat Bloomberg’e göre kısa vadeli toparlanma işleri yumuşattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’e göre Ocak ayı düşüşleriyle birlikte Bitcoin, 2018 “kripto kışı”nın başlangıcından bu yana bir yıla en kötü başlangıcını yaptı. Verilere göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi bu ay çoğunlukla düşüşe geçti. Diğer dijital varlıklar da zarar gördü ve Ethereum da Aralık ayının sonundan bu yana kabaca %30 düştü. BTC’nin aylık düşüşü şimdi %18’den fazla, 2018’deki %29’luk düşüşten bu yana bir yıla en kötü başlangıç ​​bu ocak ayında gerçekleşti.

Ocak ayında Bitcoin 33.000 dolara kadar düşerken Kasım ayında yaklaşık 70.000 dolardan işlem gördü. Piyasadaki satış Federal Rezerv’in faiz artırımı riskinden kaynaklandı. Yatırımcıların çoğunluğu Bitcoin ve altcoinler gibi riskli olduğunu düşündükleri varlıklara yatırım yapmaktan kaçınmaya çalışırken, perakende traderların çoğu dikkatlerini dijital varlıklardan daha güvenli seçeneklere kaydırdıkça kripto para piyasasının değeri hızla düşmeye başladı.

01021

FS Investments’teki bir baş piyasa stratejistine göre, kripto para birimleri hala oldukça değişken varlıklar olmaya devam ediyor ve şu anki durum altı yıl öncesine göre “çok daha zor” bir ortam olmaya devam ediyor. Daha önce çok sayıda uzman, dijital varlık piyasasının 2017 ve 2018’e kıyasla olgunlaştığını belirtmişti.

Risk varlıkları etrafındaki makro duyarlılıktaki değişiklik, analistlerin dijital varlıklarla ilgili yatırım ürünlerinin Ağustos ayından bu yana büyük çıkışlarla karşı karşıya olduğunu belirttiği CryptoCompare tarafından hazırlanan bir raporla da doğrulanıyor. Bitcoin veya kripto ile ilgili ürünler için yönetilen varlıklar da %23 oranında azaldı. Ancak sektördeki deneyimli trader ve yatırımcıların belirttiği gibi, Bitcoin gibi değişken bir piyasada %50’lik geri çekilmede şaşırtıcı bir şey yok ve diğer kripto para birimleri 2013, 2018 ve hatta yaz aylarında benzer bir düzeltme döneminden geçti.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 38.300 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin bugün gün içinde 39.000’e dokundu. Bu 21 Ocak’tan bu yana dijital altın için en yüksek nokta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x