Ghash.io'nun 47%'lik Hashrate Oranı, Bitcoin Komünitesini Rahatsız Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Ghash.io’nun 47%’lik Hashrate Oranı, Bitcoin Komünitesini Rahatsız Etti

Bildiğimiz üzere Bitcoin ağındaki işlemler, eşler tarafından onaylanıyor ve herhangi bir grubun CPU gücünün 51% oranının üzerinde olması, o grubun Bitcoin ağında bir üstünlük kurmasını sağlıyor.

Bildiğimiz üzere Bitcoin ağındaki işlemler, eşler tarafından onaylanıyor ve herhangi bir grubun CPU gücünün 51% oranının üzerinde olması, o grubun Bitcoin ağında bir üstünlük kurmasını sağlıyor. Kurulan bu üstünlük sayesinde, double-spending denilen mükerrer harcamaların yaşanması muhtemel olarak gözüküyor.

Reddit Bitcoin sayfasında da konuyla ilgili çoğu Bitcoin kullanıcısı yazılar paylaşmakta ve durumun ciddiyetini yayma çabasında. Ghash.io’nun 51%’lik üstünlüğü, saldırıların gerçekleşmesine olanak sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her ne kadar yüksek mining yatırımı olan kişilerin, herhangi bir ekonomik teşvik olmadıkça poolu terketmesi olası gözükmese de, uyarılar yapılmaya devam ediliyor.

Ghash.io ise konuyla ilgili şunları belirtti:

“Ghash.io, toplam hash oranının 51%’ine ulaşmamak için tüm gerekli önlemleri alacaktır. Bu sayede Bitcoin ağının istikrarı sağlanır. Eğer Bitcoin’de bir aksaklık meydana gelirse, bu fizikî donanımlara yatırım yapmış olan bir çok yatırımcı için risk teşkil edecektir ve bu yüzden biz 51% oranına ulaşmakta hiçbir fayda görmemekteyiz.”

Mükerrer (tekrarlı) harcamalarla ve 51% saldırısı ile ilgili aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

DOUBLE SPENDING

 

51% SALDIRISI

 

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x