Yükleniyor...

Bitcoin balinası yıllar sonra uyandı: Milyonlarca dolarlık transfer!

Bitcoin'i değeri 34 dolarken bundan 10 yıl önce satın alan iki cüzdan hareket etti.

Btc balinası bitcoin

Bitcoin’i değeri 34 dolarken bundan 10 yıl önce satın alan iki cüzdan hareket etti. Toplamda 1000 BTC’yi yıllardan sonra harekete geçiren balinanın hareketi piyasada merak uyandırdı.

Bitcoin balina transfer

Bitcoin balinasından milyonlarca dolarlık hamle!

Blokzincir verilerine göre göre, “16vRq…qjzEa” cüzdan adresi, 500 Bitcoin‘i 843.131 numaralı bloka aktarırken, diğer 500 Bitcoin’i “1DUJuH…NgfC5” adresine gönderdi.

Söz konusu iki cüzdandaki 1000 BTC güncel piyasa verileriyle 61,2 milyon dolar ediyor.

Transferlerden bu yana, “16vRq…qjzEa” alıcı adreslerinden biri 500 Bitcoin’i çok sayıda cüzdana aktarmışken, “1DUJuH…NgfC5” cüzdanı hâlâ 500 Bitcoin taşıyor.

bitcoin balina

Kripto analiz platformlarından şaşırtan veriler geldi!

Chainalytics ve Fortune‘un analizine göre, BTC cüzdanlarından en az bir tanesi her ay uyanma eğiliminde olsa da yaklaşık 1,8 milyon Bitcoin adresi on yılı aşkın bir süredir hareketsiz. Fortune ise Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nunkiler dışında geri kalan hareketsiz cüzdanların yaklaşık 121 milyar dolar değerinde Bitcoin taşıdığını belirtti.

Yatırımcılar genellikle hareketsiz cüzdanların uygun bir zamanda Bitcoin satmak için uyanabileceğini öne sürerken, diğerleri BTC’lerin farklı bir adrese, belki de soğuk cüzdana aktarılabileceğini ifade etti.

CoinGecko’ya göre haberin yazımı itibarıyla Bitcoin 61.450 dolardan işlem görüyor.

btc bitcoin

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner