Yükleniyor...

Gizemli Bitcoin yatırımcısının dikkat çeken performansı

Gizemli bir kripto cüzdanı 3 ay içerisine 3 milyar dolardan fazla Bitcoin alımı gerçekleştirdi.

btc

Gizemli bir kripto cüzdanı 3 ay içerisine 3 milyar dolardan fazla Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Yatırımcı, bu performansı ile kısa süre içerisinde en fazla BTC sahibi üçüncü cüzdan oldu. Gizemli yatırımcının dikkat çeken performansı farklı teorilere yol açtı.

BitInfoCharts’ın verilerine göre, cüzdan adresi ilk kez 8 Mart’ta Bitcoin aldı. Sonraki üç ay içerisinde farklı dönemlerde 3,08 milyar dolar değerinde 118 bin BTC alımı yaptı.

Gizemli yatırımcı hakkında farklı teoriler

Bazı kullanıcılar, cüzdan adresinin fonları taşıyan bir kripto borsası olduğunu öne sürdü. Başka bir teoride ise cüzdanın baş şüphelisinin BlackRock olabileceği konusunda görüş bildirdi.

Veriler, dünyanın mevcut en büyük Bitcoin cüzdanlarının Binance ve Bitfinex’e ait olduğu gösteriyor. Borsaların soğuk cüzdanları ilk iki sırada yer alıyor. Üçüncü sırada bilinmeyen cüzdan bulunurken, dördüncü sırada yine Binance’in başka bir soğuk cüzdanı yer alıyor.

Sosyal medyada birçok kişi, BlackRock’ın haziran ayında spot ETF başvurusu yapması nedeniyle bu cüzdanın dev yatırım şirketine ait olabileceğini düşünüyor. Bu teoriler herhangi bir kesinlik barındırmıyor.

BlackRock’ın spot ETF başvurusunun ardından kripto piyasalarında sert yükseliş yaşanmıştı. Daha sonra Fidelity, Invesco, Wisdom Tree ve Valkyrie gibi şirketler de başvur gerçekleştirmişti. Söz konusu başvurula rSEC tarafından değerlendirmeye alınmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x