Yükleniyor...

Glassnode, Bitcoin (BTC) Rallisinin Ardından Durum Analizi Yaptı

Blockchain analitik firması Glassnode, lider kripto para biriminin hafta sonu başlayan ani rallisinin ardından Bitcoin'in (BTC) durumunu analiz etti.

btc 5

Blockchain analitik firması Glassnode, lider kripto para biriminin hafta sonu başlayan ani rallisinin ardından Bitcoin’in (BTC) durumunu analiz etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Glassnode, yeni bir raporda, Bitcoin için potansiyel yükseliş faktörünün, BTC göndermek yerine BTC alan artan cüzdan adres sayısının artması olduğunu söylüyor. Bu cüzdanlar BTC almaya devam ederken BTC satışı yapanlar nispeten sabit kalıyor. Bu erken bir eğilim değişikliğidir ve devam ederse daha olumlu bir birikim türü ortamına işaret eder. Glassnode, işlem yapılan hacmin makul bir kısmının birikim gibi göründüğünü ve ağdan çıkan varlıkların nispeten az olduğunu vurguluyor.

“Varlıklar konusunda, gönderen varlıklar (coin harcayanlar) nispeten sabit kalırken, alanlarda (coin alanlar) daha yapıcı bir artış görebiliriz. Bu erken bir eğilim değişikliğidir ve devam ederse daha olumlu bir birikim türü ortamına işaret eder.”

09 entities

“Spot ve türev piyasalardaki oynaklığın aksine, işlem hacmi ve zincir üstü aktivite son derece sessiz kalıyor. 14 günlük medyan bazında, Bitcoin işlem hacmi, günde yaklaşık 5 milyar dolar civarında düşük seviyede kalmaya devam ediyor. Bu, Mayıs ayı satışlarından önceki 16 milyar $/gün seviyesinden önemli bir düşüş.”

Firma ayrıca kısa vadeli elde tutanlarda MVRV’ye (piyasa değerinden gerçekleşen değere) bakar. MRVR, piyasanın toplam değerini, trader’ların pozisyonlarının gerçekleşmemiş karları veya zararlarıyla karşılaştırarak piyasadaki tersine dönüşlerini saptamayı amaçlamaktadır.

13 mvrv 1

Glassnode’a göre, MVRV metriği şu anda BTC’nin tam gelişmiş bir ayı piyasasını ateşleyebileceği ya da yükseliş trendini yeniden başlatabileceği kritik bir kavşakta geziniyor.

“Bu aşamada, piyasanın makro eğilimi tersine çevirebileceği ve boğa piyasasının yeniden başlamasını onaylayıp onaylayamayacağı görülmeye devam ediyor. Eğer öyleyse, 2013 ‘çift pump’ pazarına benzeyecektir. Aksi takdirde, Ayı ortası fraktal olma olasılığı artabilir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x