Glassnode Verilerine Göre Borsalara Bitcoin (BTC) Girişleri Tespit Edildi • Coinkolik
Yükleniyor...

Glassnode Verilerine Göre Borsalara Bitcoin (BTC) Girişleri Tespit Edildi

Döviz dengeleri düzelirken, gelecekte piyasaya bir miktar satış baskısı gelebilir.

btc bitcoin borsa

Döviz dengeleri düzelirken, gelecekte piyasaya bir miktar satış baskısı gelebilir.

Glassnode verilerine göre, Bitcoin’in (BTC) hızlı fiyat artışı ile borsalardan 100.000 Bitcoin çıkmasının ardından şimdilerde ise borsalara girişler tespit edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Döviz giriş ve çıkışları, piyasada satış baskısının varlığının veya yokluğunun ilk göstergesidir. Borsadan yaşanan sürekli çıkışlar ile Bitcoin, borsalardan gelen satış hacimlerinin olmaması nedeniyle aktif olarak büyüyor.

14101

Fiyatların önceki ATH’ye ulaşmasıyla, daha fazla trader endişeleniyor ve kar almaya istekli oluyor. En yüksek giriş oranları daha önce Mayıs ayında, piyasada %40 düzeltmeye yol açan devasa Bitcoin satışlarından önce gerçekleşmişti.

Döviz girişleri, piyasadaki genel duyarlılığı izlemek için de kullanılabilir. Düşük giriş oranları ile traderlar, piyasa katılımcılarının cüzdanlarında para bulundurup tutmadıklarını veya bunları harcamak isteyip istemediğini belirler. Fonlar borsalarda kalırken, yatırımcıların fiyat hedeflerine ulaştığında satma olasılığı daha yüksektir.

Daha önce de belirtildiği gibi, artan giriş oranları yereldir ve borsalar tarafından tutulan fonlar ya aşağı ya da bir aralıkta hareket ederken genel eğilim negatif kalır. Toplam döviz bakiyeleri, şu anda Ağustos 2018 seviyelerinde olan 2.45 BTC’de kalıyor. Önceki ATH’de fon sayısı 3.11 milyon BTC’de kaldı. Mevcut çıkış oranı ile borsalar ATH bakiyesinin %21’ini kaybetti.

14102

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin (BTC) 57.495 dolardan işlem görüyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x