Yükleniyor...

Glassnode Verilerine Göre Compound, Aave ve Maker Yükselişe Geçti

Kripto analitik firması Glassnode, sektöre olan talep arttıkça üç merkeziyetsiz (DeFi) varlığın yükselişe geçtiğini söyledi

defi 1

Kripto analitik firması Glassnode, sektöre olan talep arttıkça üç merkeziyetsiz (DeFi) varlığın yükselişe geçtiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Glassnode’a göre DeFi, merkezi olmayan borç verme ve borçlanma projeleri Compound (COMP), Aave (AAVE) ve Maker (MKR) ürünlerine olan büyük ilgiden ötürü Ağustos ayında yükselişe geçti. Şu an kredi teminatı olarak 42 milyar dolarlık mevduat bulunuyor.

Glassnode’a göre Aave’nin toplam mevduatı 19 milyar dolar, onu 16 milyar dolar ile Compound ve 7 milyar dolar ile Maker izliyor.

comp

Glassnode, DeFi platformlarında borçlanmanın da arttığını ve bu ilk üç platformdaki toplam borç alınan sermayenin 21,7 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

“Borç talebi canlandıkça faiz oranları da geç bir oynaklık gösterdi. Ödünç alınan toplam değer, Mayıs ayında belirlenen ATH’yi [tüm zamanların en yüksek seviyesi] aşarken, toplam yatırılan teminat ATH’nin biraz altında 2 milyar dolar.”

Analitik firmasına göre, Aave borçluları toplamda 8,5 milyar dolar, Compound borçluları 7,4 milyar dolar ve Maker borçluları 5,8 milyar dolar aldı.

borrowers

Glassnode ayrıca, merkezi olmayan borsa (DEX) hacminin önceki aylara kıyasla artmasının öngörüldüğünü ve DeFi sektörünün yılın geri kalanına doğru yeniden artan bir ilgi gördüğünü gösteriyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x