Yükleniyor...

Goldman Sachs, DeFi ETF Başvurusunda Bulundu

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, dünya çapında merkezi olmayan finans ve blockchain'de halka açık şirketlere piyasaya giriş sağlayacak bir borsada işlem gören fon (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvuruda bulundu.

goldman sachs defi

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, dünya çapında merkezi olmayan finans ve blockchain’de halka açık şirketlere piyasaya giriş sağlayacak bir borsada işlem gören fon (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıntılar konusunda yetersiz olan başvuru, fonun varlıklarının en az %80’ini blockchain teknolojisini ve finansın dijitalleşmesini geliştiren şirketlere yatıracağını belirtti. Goldman’ın seçeceği pazarlar arasında Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, İsviçre, Hollanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri yer alacak.

SEC şu anda bir düzineden fazla Bitcoin ETF başvurusunu inceliyor ve birçoğuyla ilgili kararları erteledi. Hem VanEck hem de WisdomTree, Ethereum ETF’leri için başvuruda bulundu, ancak Goldman’ın başvurusu, DeFi ile ilgili ilk ETF başvurusu gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x