Yükleniyor...

Goldman Sachs İkinci Çeyrekte Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Yatırım Araçları Sunabilir

CNBC, bankacılık devi Goldman Sachs’ın, bankanın yeni dijital varlıklar başkanına atıfta bulunarak, bu yılın ortalarında varlıklı müşterilerine Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklara yatırım araçları sunmayı planladığını bildirdi

goldman

CNBC, bankacılık devi Goldman Sachs’ın, bankanın yeni dijital varlıklar başkanına atıfta bulunarak, bu yılın ortalarında varlıklı müşterilerine Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıklara yatırım araçları sunmayı planladığını bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Goldman Sachs, Morgan Stanley’in izinden gidiyor gibi görünüyor. 2021’in ikinci çeyreğinde, bankacılık devi, yüksek net değerli müşterilerinin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmasını sağlamayı amaçlıyor. Bilgi CNBC’ye, yakın zamanda Goldman Sachs’ın özel servet yönetimi departmanında dijital varlıkların başkanı olarak atanan Mary Rich aracılığıyla geldi.

Goldman, Rich’e göre BTC ve diğer kripto varlıklarına tam ölçekli bir yatırım sunmayı planlıyor ve hem fiziksel BTC hem de buna dayalı türevler olabilir. Goldman Sachs’ın özel servet yönetimi hizmeti, bankaya yatırım yapmak için en az 25 milyon ABD doları olan ailelerle veya bireysel yatırımlara çalışır.

ABD’nin daha önce bildirdiği gibi, başka bir bankacılık devi Morgan Stanley, en yüksek net değere sahip müşterilerinin bakiyelerinin yüzde 2,5’i kadar Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayacak. Hizmet, Nisan ayında faaliyete başlayacak.

Hem Morgan Stanley, Goldman Sachs hem de diğer bankacılık devleri, genel olarak kripto para birimlerine ve özellikle de Bitcoin’e şiddetle karşı çıkıyorlardı. JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon da geçmişte birkaç kez Bitcoin’i bir balon olarak adlandırdı ve BTC’nin oldukça spekülatif olduğunu ve her an çökebileceğini de sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x