Yükleniyor...

Goldman Sachs, Ripple’ı ‘Ödemelerde Bir Fırsat’ Olarak Tanımladı

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın yayımladığı "Dijital Varlıklara ve Blok Zincirine Genel Bakış" raporunda, Ripple'ı eşler arası ödeme teknolojisi olan Circle ve Coinbase ile birlikte "ödemelerde bir fırsat" olarak tanımladı.

Goldman Sachs

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın yayımladığı “Dijital Varlıklara ve Blok Zincirine Genel Bakış” raporunda, Ripple’ı eşler arası ödeme teknolojisi olan Circle ve Coinbase ile birlikte “ödemelerde bir fırsat” olarak tanımladı.

Raporda, Ripple tarafından oluşturulan çözümleri kullanan bankalar ve para havale hizmetleri gibi kurumsal ödeme sağlayıcılarından oluşan bir ağ olan RippleNet vurgulanıyor.

foti

İnsanların, kripto para birimlerine artan ilgisi, kripto varlıkların çoğu sektörde daha belirgin hale gelmesine yol açtı. Özellikle finans endüstrisi kripto para sektöründe çalışmalar yapmaya devam ediyor. Daha önce, kripto karşıtlığıyla bilinen ünlü yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin bağlantılı Brezilyalı dijital banka Nubank’a, 1 milyar dolar yatırım yapmıştı.

Blockchain Tabanlı Ödemelere İlgi Artıyor

Ripple’ın yakın tarihte yayımladığı Cornerstone Advisors anketine göre, halihazırda kripto sahibi olan tüketicilerin %60’ının kripto para birimlerine yatırım yapmak için bankaları kullanacağı sonucu ortaya çıktı. Ayrıca, bir PYMNTS.com raporu, Y kuşağı kripto sahiplerinin %78’inin ve Z kuşağının %82’sinin temassız alışveriş yapmak için kripto paralarla ilgilendiğini ortaya koydu.

Asya ve Pasifik’teki ülkeler de, dijital bankacılık sistemlerini kullanarak anında ödeme sunma konusunda dünyanın zirvesine yükseldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x