Goldman Sachs’ın CEO’su Solomon Bitcoin Hakkında Konuştu • Coinkolik
Yükleniyor...

Goldman Sachs’ın CEO’su Solomon Bitcoin Hakkında Konuştu

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin hakkında konuştu.

goldman sachsin ceosu solomon bitcoin hakkinda konustu

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Bitcoin hakkında konuştu. Solomon blokzincirinin Bitcoin’den daha önemli olduğunu söyledi. 

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs’ın CEO’su David Solomon, Salı günü CNBC’nin Squawkbox’ına konuk oldu. Yönetici Bitcoin’in, blokzinciri ve diğer yeni defter tabanlı araçların uygulanmasının geleneksel finans dünyasına getirebileceği teknolojideki gelişmeler kadar önemli olmadığını ifade etti. 

Önemli Olan Şey Bitcoin Değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CEO ayrıca mevcut bankacılık platformlarının modernizasyonu için kilit faktörün Bitcoin olmadığını ve bu algının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin getirdiği yeni teknolojilerden kaynaklandığını söyledi. CEO verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Bence önemli olan Bitcoin değil. Önemli olan, blokzinciri veya henüz geliştirilmemiş diğer teknolojilerin finansal hizmetlerin sunulma şeklinin dijitalleşme hızını nasıl artırabileceğidir.”

Daha önce aktardığımız üzere banka, bu yılın başlarında müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başladı. Bitcoin’in daha önce değersiz olduğunu söyleyen CEO Jamie Dimon’un eleştirileri, bankanın müşterilerine bu tür bir hizmet sunmasına engel olmadı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x