Yükleniyor...

Google’da Bitcoin Aramaları Son 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Bitcoin 5.

Google Bitcoin Aramaları

Bitcoin 5.000 doların üzerinde işlem görürken, dünyanın en büyük kripto para birimine olan ilgi bir hayli yükselmiş durumda. 20 Kasım 2018’den bu yana Google’da Bitcoin aramalarında görülmemiş bir artış kaydedildi.

2 Nisan’da öncü kripto para biriminin fiyatı sadece 1 saat içinde %20 arttı. Bu da meraklı gözlerin Bitcoin’in üzerine çevrilmesine neden oldu.

Bitcoin Aramalarında %90 Oranında Artış!

Her ne kadar Google Trends tam arama sayısını vermese de dünya çapındaki Bitcoin aramalarının 20 Kasım’daki orana kıyasla %90 oranında arttığı açıkça görülüyor.

Bitcoin Aramaları

Bitcoin’in Salı günkü güçlü rallisi, yatırımcıları, trader’ları ve medyayı Bitcoin fiyatının artmasına neyin neden olduğunu aramaya itti. Bu da Google’daki Bitcoin aramalarını etkin bir şekilde arttırdı. İlginçtir ki çoğu arama sorgusu oldukça farklı ülkelerden yapıldı.

Google’ın verilerine göre, 2-3 Nisan’da en fazla Bitcoin araması sırasıyla St. Helena, Hollanda, Güney Afrika, Nijerya ve Avusturya’dan yapıldı. ABD, Kanada ve İngiltere, sırasıyla, 11, 12 ve 17’de sırada yer alırken ilk 10’a giremedi.

Bitcoin aramalarının fiyata herhangi bir etkisinin olmadığı düşünülebilir, ancak araştırmalar kripto para biriminin fiyatı ile arama ilgisi arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Temel bulgular, düşük arama hacmi Bitcoin’in fiyatının düşüş veya ayı piyasasının görüldüğü dönemlere denk geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x