Yükleniyor...

Google, Dapper Labs ile Anlaşma Yaparak Dev Bir Adım Attı

Arama motoru devi Google, Flow blok zincirini desteklemek ve ölçeklendirmek için 680 milyon dolarlık NBA Top Shot pazarının geliştiricisi olarak bilinen Kanadalı bir girişim olan Dapper Labs ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

dapper

Arama motoru devi Google, Flow blok zincirini desteklemek ve ölçeklendirmek için 680 milyon dolarlık NBA Top Shot pazarının geliştiricisi olarak bilinen Kanadalı bir girişim olan Dapper Labs ile güçlerini birleştirdiğini duyurdu.

Dapper kullanıcıları haftada 500.000 ila bir milyon işlem gerçekleştiriyor. Endüstri veri sitesi Dapp Radar’a göre, satış hacmi bakımından en büyük dördüncü platform.

Google Cloud, Dapper Labs ile uzun vadeli iş ortaklığı kurarak, bir ağ operatörü olarak hareket edecek ve Flow’un ölçeklenmesine yardımcı olacak altyapısını sunacak. Flow ağı halihazırda NBA Top Shot ve CryptoKitties gibi popüler NFT koleksiyonları dahil olmak üzere düzinelerce uygulamayı destekliyor. Flow’u geliştiren 2.000’den fazla geliştirici, Google’ın paketi aracılığıyla Flow erişim düğümlerine daha düşük süreler ile bağlayabilecek.

Google Cloud Kuzey Amerika başkan yardımcısı Janet Kennedy’ye göre, geliştiriciler, enerji tüketimine bağlı olarak platformlarına hangi bölgelerin güç vereceğini seçebilecekler.

Kennedy konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Hızlı ve sürdürülebilir büyüme konusunda Blockchain teknolojisi giderek daha yaygın hale geliyor. Dolayısıyla Dapper gibi şirketler, işlerini büyütmek daha da önemlisi ağlarını desteklemek için ölçeklenebilir, güvenli altyapıya ihtiyaç duyuyor.”

Dapper Labs şirketin CEO’su Roham Gharegozlou, Google’ın Flow geliştiricilerinin yazılımlarıyla entegre olmasını kolaylaştırmak için süreci kolaylaştırdığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Bugün blok zincirinde gördüğünüz şey, tüketicilerin neler olup bittiğini anlamaya başladığı iPhone anıdır. Flappy Bird’den Angry Bird of Flow’a ve blok zincirine kadar her şeyi inşa etmek için tonlarca fırsat var.”

Dapper, bu fırsattan yararlanmada en başarılı olanlar arasında yer alıyor.

Dapper Labs, Google’ın yardımıyla, merkezi bulut ana bilgisayarlarının arkasında büyüyen diğer blok zinciri projelerinin yolunu izleyerek Flow’da çalışan NBA Top Shot ve diğer NFT platformlarını milyarlarca kullanıcıya ölçeklendirmeyi umuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x