Yükleniyor...

Google Eski Çalışanı DeFi’ın “Amerikan Rüyası” Olduğunu Söyledi

Google bilim adamı ve DeFi platformu Cmorq'un CEO'su Hossein Azari, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün kapsayıcılık özelliğinin herkes için "Amerikan rüyası"na eşit olduğunu söyledi.

defi

Google bilim adamı ve DeFi platformu Cmorq’un CEO’su Hossein Azari, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün kapsayıcılık özelliğinin herkes için “Amerikan rüyası”na eşit olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’e konuşan Azari, sektörün artık dünya çapında bir milyar insana hizmet etmeyi hedeflediğini ve sektördeki oyuncuların destekleyici teknolojiyi ortaya çıkarmak için çalıştığını kaydetti. Bir milyardan fazla insanla, DeFi endüstrisinin banka hesabı olmayan nüfusun çoğuna hitap edeceğini söyledi. Azari’ye göre sektör, dünya çapında insanlar tarafından tutulan 1 trilyon doların üzerinde kağıt parayı yönetebilir.

Azari, DeFi sektörünün ana satış noktasının geleneksel bankacılık sisteminin bazı eksikliklerini çözme yeteneği olduğunu belirtiyor.

“Ve bunların çoğunu düşük operasyonel maliyetle ve alıştıklarından çok daha güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayan platformdan ilk elden faydalanacaklar. ABD’de banka hesabı olmayan 55 milyon insanımız var, bu yüzden bu sadece bir dış sorun değil. Bu daha güvenli olacak.”

Azari, DeFi sektörünün daha fazla insana ulaşması için kripto para birimlerinin geniş çaplı kullanımından destek alması gerekmediğini öne sürüyor. Odaklanmanın velayet, para tutma, daha iyi faiz ve daha düşük ücretlerle ödemeler üzerine olması gerektiğine inanıyor.

Ayrıca Azari’ye göre, sektördeki oyuncular merkezi platformlar yerine daha verimli bir sistem aradıkça ademi merkeziyetçilik eğilimi devam edecek.

Yönetici, DeFi sistemi için ödeme birimlerinin ulusal para birimlerini içerebileceğini ve mutlaka kripto para birimleri içerebileceğini vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x