Yükleniyor...

Google Trends Verilerine Göre Mart Ayında En Çok Aranan Kripto Varlıklar

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto varlıklar arasından en çok arananlar Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) oldu.

GOOGLE encokaranan

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto varlıklar arasından en çok arananlar Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX) oldu.

veri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En büyük kripto varlık olan Bitcoin, Mart ayı içerisinde birçok kez iniş ve çıkış yaşadı. Bitcoin’in dalgalı yapısı Google aramalarına yansıdı. Ukrayna-Rusya arasındaki savaş gerilimi piyasaları etkilemeye devam etti. Mart ayında dünya genelinde Bitcoin Google aramalarında ortalama rakam 76 idi. 28 Mart tarihinde Bitcoin Google aramaları yükselişe geçti. Bunun sebebi Bitcoin’in, Ocak ayının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaşması oldu. Bitcoin’in dalgalı seyri piyasadaki diğer altcoinleri de etkiledi.

28 Mart tarihinde toparlama göstermeye başlayan Bitcoin, bu tarihte 47.600 dolar seviyesine kadar yükseldi.

28 Mart 2022 tarihlerinde Bitcoin’in yaşadığı yükseliş diğer altcoinleri de etkiledi ve bu Google aramalarına yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın (LUNA) gerisinde kaldı.

Terra (LUNA) Mart ayı boyunca diğer altcoinlere nazaran büyük bir yükseliş yaşadı. 29 Mart tarihinde Terra, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91 dolara yükseldi. Bu yükselişle Terra, Google aramalarında Ethereum’u geride bıraktı.

İkinci en popüler meme token Shiba Inu, 2021’de adından en çok söz ettiren kripto para birimi oldu. Shiba Inu Mart ayındaki Google aramalarında Ethereum’dan sonra geldi.

veri2

Mart ayında Dünya genelinde Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Nijerya, Slovenya ve Türkiye oldu. Bitcoin’le ilişkili aramalarda ilgili sorgular ise “Bitcoin button game, Bitcoin legend” şeklindeydi.

Avalanche, Google aramalarında popüler meme token Dogecoin’i geçti fakat Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Avalanche’ı en çok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İsviçre ve Yeni Zelanda aradı.

veri3

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x