Yükleniyor...
Sponsored

Google Trends’e Göre Ocak Ayında En Çok Aranan Kripto Varlıklar

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto varlıklar arasından en çok arananlar Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) oldu.

GOOGLE encokaranan

Google Trends’den elde edilen verilere göre, dünya çapında son bir ay içerisinde popüler kripto varlıklar arasından en çok arananlar Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) oldu.

google trends
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2022 Ocak ayı 2018’den sonra Bitcoin (BTC) için en kötü Ocak oldu. En büyük kripto varlık Bitcoin 2022 yılına iyi başlamadı. Bu ay içerisinde birçok kez düşüş yaşadı. Bitcoin’in Ocak ayında düşüşe geçmesi Google aramalarına da yansıdı. 22-24 Ocak’ta Bitcoin Google aramalarında büyük bir artış yaşandı. Bunun en büyük sebebi 22 Ocak Cumartesi günü Bitcoin’in 36.000 dolara kadar gerilemesi oldu. Bitcoin’in düşüşe geçmesi piyasadaki diğer altcoinleri de etkiledi. 22 Ocak’taki düşüşten sonra Bitcoin, 32.900 dolar seviyesini gördü, Temmuz ayından bu yana görülmeyen seviyelere geriledi.

 22-24 Ocak 2022 tarihlerinde Bitcoin’in yaşadığı düşüş  başta Ethereum olmak üzere birçok altcoini de etkiledi ve bu düşüş Google aramalarına yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın da (LUNA) gerisinde kaldı.

2021 yılında büyük bir performans göstererek adından söz ettirmeye başlayan popüler meme token Shiba Inu, 2022 yılına aynı ivmeyle devam edemedi. Ona rağmen Shiba Inu Google aramalarında birçok kripto varlığı geride bıraktı. Ocak ayındaki Google aramalarında Ethereum’dan sonra geldi.

veri 2

Ocak ayında dünya genelinde Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Slovenya, İsviçre ve Avusturya oldu.

Shiba Inu Google aramalarında en çok Nijerya, Hollanda, Hırvatistan, Porto Riko ve Belçika tarafından arandı.

veri 3

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x