Yükleniyor...

Gözler ona çevrildi: PYTH için yükseliş beklentisi hakim!

Pyth Network (PYTH), airdrop beklentilerinin ve ekosistem gelişiminin ortasında fiyat kırılımına yaklaştı.

pyth grafik yükseliş

Pyth Network (PYTH), airdrop beklentilerinin ve ekosistem gelişiminin ortasında fiyat kırılımına yaklaştı.

Kripto yatırımcıları, son zamanlarda potansiyel airdrop’lar üzerinde yoğunlaşıyor. Celestia’nın ve Manta Network’ün gerçekleştirdiği airdrop’lardan sonra, olası airdrop’lar araştırılıyor. Kripto yatırımcılarının airdrop potansiyeli olduğunu düşündüğü bir başka proje ise Pyth Network oldu. Yatırımcılar, PYTH stake ederek projenin ekosisteminde yer alan coin’lerden airdrop almayı hedefledi.

Pyth Network web sitesinde, PYTH’nin 1,5 milyonluk dolaşım arzının 687 milyon’u stake edildi. Büyük bir stake oranına erişilse de PYTH’deki fiyat volatilitesi tedirginlik yarattı. PYTH, düşüş yönlü hafta sonunun ardından önemli bir fiyat kırılımına yaklaştı.

Pyth Network gelişiyor, PYTH stake ediliyor!

Pyth Network, önemli ortaklıklar ile hizmetlerini genişletmeye ve ekosistemini büyütmeye devam ediyor. Popüler Oracle projesi, Ondo Finance ile de ortaklık kurarak dikkatleri üzerine çekmişti. Pyth Network’ün ekosistemindeki projelerin sayısındaki artış, airdrop beklentilerini de artırdı.

Airdrop beklentisiyle birlikte PYTH stake eden cüzdan sayısı 125 bine ulaştı. Proje ekibi, stake eden cüzdanların yarısının ERC20 adreslerini sisteme kaydettiklerini belirtti. Toplam stake edilen PYTH miktarı ise 687.149.310 PYTH oldu.

pyth network stake

Toplam 266 milyon dolarlık PYTH’nin stake edilmiş olması, PYTH’nin dolaşım arzına göre piyasa değerini 320 milyon dolara düşürdü. Bu nedenle yatırımcılar PYTH’de bir yükseliş beklentisine girdi. Alınıp satılan arzın azalmış olması, fiyat yükselişi olarak yorumlandı. Ancak PYTH, geçtiğimiz gün 0,43 dolar direncini kıramadı ve geri çekilme yaşadı.

PYTH, yeni haftaya önemli bir destek noktasından gerçekleştirdiği ivmeli yükseliş ile damga vurdu.

PYTH fiyat grafik

PYTH grafiğine bakıldığında, fiyatın önemli bir destek bölgesi olarak çalışan (önceden direnç bölgesiydi) 0,38 doların üzerinde kalıcı olmayı başardı.

Geçtiğimiz gün PYTH, 0,43 dolar bölgesindeki direnç bölgesini tekrar test etti. Bu bölgede tutunamayan ve satış baskısıyla karşılaşan PYTH, sert bir geri çekilme yaşadı ve 0,40 dolar desteğini kaybetti. 0,38 dolara kadar düşüş yaşayan PYTH, gün içerisinde bu bölgede tutunmayı başardı.

PYTH, destek bölgesinden aldığı güç ile birlikte 0,40 dolar direncini test edebilir. Popüler kripto para birimi bu bölgeyi aşması ve kalıcılık sağlaması halinde 0,43 dolar direncini üçüncü kez kırmaya çalışabilir. 0,43 dolar direnci, PYTH fiyatı açısından kritik bir öneme sahip durumda. Direncin aşılması yeni yükselişlerin yolunu açabilir, ancak direncin üçüncü kez kırılamaması düşüşü daha da sert bir hale getirebilir.

Chainlink benzeri Oracle projesi olan Pyth Network, henüz resmi olarak bir airdrop duyurusunda bulunmadı. Ancak birkaç ekosistem projesinden gelen airdrop sinyali, PYTH yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner