Yükleniyor...

Grayscale Bitcoin Trust’ta 1 Bitcoin (BTC) 14.640 Dolar!

Dayanak varlığı Bitcoin olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), yaklaşık 15.

GBTC Bitcoin Fiyatı

Dayanak varlığı Bitcoin olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), yaklaşık 15.000 dolarlık Bitcoin fiyatına denk bir primle işlem görüyor.

GBTC, 24 Haziran’da 14,64 dolara yükseldi. GBTC’de bir hisse Bitcoin’in spot fiyatının yaklaşık binde birine karşılık geliyor. Normal şartlarda 1 GBTC’nin 11,43 dolar civarında olması gerekiyor. Aradaki fark, Grayscale’in Bitcoin Trust’ına olan ilgiyi gözler önüne seriyor.

GBTC Fiyatı

GBTC’ye olan talep, BTC’nin yaklaşık yüzde 40 primle satılması anlamına geliyor. Tezgah üstü piyasadaki son fiyat, bir bakıma 1 BTC’nin 14.640’lık dolara karşılık geldiği anlamına geliyor. Buna karşın spot piyasalarda 1 BTC şu anda 11.443 dolardan işlem görüyor. Spot fiyatlar ile OTC fiyatları arasındaki fark 3.000 dolardan fazla.

Twitter’daki popüler trader’lardan biri GBTC’nin fiyatını yorumladı ve “Büyük para geliyor!” değerlendirmesinde bulundu.

Son günlerde GBTC’deki istikrarlı ve güçlü yükseliş spot piyasalardaki Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hareket edebileceğinin bir göstergesi. Ancak bu işlemlerin OTC’de (tezgah üstü piyasa) olduğu ve spot fiyatları doğrudan etkilemeyeceği unutulmamalı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner